Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У довірі відмовлено

НБУ зобов'язав банки припинити співпрацю з платіжними системами Росії
20 жовтня, 2016 - 11:40

Україна застосувала ще один вид санкцій проти Росії. Указом Президента від 17 жовтня набуло чинності рішення РНБО про персональні спеціальні й інші обмежувальні заходи (санкції). Уже наступного дня Національний банк розіслав банкам — учасникам російських платіжних систем телеграми, наказуючи припинити операції з російськими платіжними системами.

Як розповіла журналістам начальник управління оверсайту платіжних систем НБУ Олена Махаєва, банки зобов’язані припинити прийом перерахувань й завершити всі розрахунки з російськими системами. Щоправда, вона уточнила, що в телеграмі не зазначено термін припинення розрахунків, що дозволить банкам завершити їх у звичайному режимі й з урахуванням необхідного часу. (Чи не стане ця тимчасова поблажка, як у нас часто буває, постійною?) НБУ також зобов’язав банки — учасники російських платіжних систем повернути регулювальникові свої свідоцтва про реєстрацію в платіжних системах, виданих Нацбанком до 2014 року.

На сайті Нацбанку повідомляється, що 2015 року перерахування до України через усі платіжні системи становили понад $2,5 мільярда, а з України — $430,5 мільйона. Наразі в Україні діє шість російських платіжних систем: «Золота Корона», «Юністрим», «Колібрі» (раніше — «Бліц»), «Лідер», Anelik, Blizko. На «Золоту Корону» 2015 року припадало 28% переказаних коштів, на «Юністрім» — 10%, на «Бліц» — 9%, на три останні системи — 12%. Тепер банки переспрямують грошові потоки на 12 зареєстрованих міжнародних систем, тарифи яких, як зазначила Махаєва, всупереч загальноприйнятій думці про їхню дорожнечу, є конкурентними.

Коментуючи цей крок України, заступник глави Укрексімбанку Борис Соболєв сказав «Дню»: «Якби в Росії було цивілізоване керівництво, таких обмежень, звісно, не було б. А оскільки вони розв’язали проти нас агресивну війну, то це нонсенс, що ми досі давали цим системам заробляти на наших «заробітчанах», на країні, що стала жертвою їхньої агресії, — такого ще не було у світовій історії.  Думаю, тепер нашим людям не важко буде знайти інші способи відправляти свої гроші на батьківщину — адже є ще й великі міжнародні системи, яким можна сміливо довіряти (до речі, на Western Union 2015 року припадало 35% українських грошових переказів).

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: