Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києві відкрили унікальну фабрику програмування

24 години на добу 7 днів на тиждень в ній готуватимуть до життя в умовах цифрової економіки
17 листопада, 2016 - 10:46
ФОТО З САЙТА KFUND.UA

UNIT Factory (Ukrainian National IT Factory), як стверджують її автори, пропонує принципово новий формат освіти для ІТ-фахівців. В ній немає вчителів, розкладу уроків, конспектів і традиційних оцінок. Навчання відбувається за методом Peer-to-Peer (P2P), що надає студентам можливість кооперуватися і розкривати свої творчі здібності під час командної роботи над проектами. Молоді люди оволодівають навичками самонавчання та постійного професійного вдосконалення, вкрай необхідними IТ-фахівцям, що максимально адаптує їх до виконання реальних комерційних завдань. Ця система вже працює у Школі 42 у Парижі, і успішно, кажуть ініціатори UNIT Factory.

Ще одна особливість ІТ-фабрики полягає в тому, що у навчальний процес органічно вбудована програма розвитку навичок міжособистісного спілкування та роботи з людьми (soft skills).

Перший набір в UNIT Factory складається з 300 студентів. Згодом організатори планують суттєво збільшити потужності IT-фабрики. Навчання є безкоштовним за умови подальшої роботи випускників в Україні протягом трьох років.

Ініціатором створення UNIT Factory виступив Фонд Василя Хмельницького K.Fund та, власне, Французька школа 42. Підтримала проект  громадська організація «Освіторія».

«Роботодавцям у сфері хай-тек потрібні не дипломи університетів, а професіонали, здатні реалізовувати проекти і швидко адаптуватися до умов, що постійно змінюються. UNIT Factory випускатиме саме таких професіоналів. Вони вмітимуть швидко й ефективно вчитися, працювати в команді, орієнтуватися в будь-яких складних завданнях, бачити різні шляхи розв’язання, розподіляти власний час і розставляти пріоритети і, врешті, продавати створене своєю працею. Вони будуть набагато більш зрілими та вправними, ніж випускники традиційних навчальних закладів», — розповідає Валерія Заболотна, керівник освітніх програм K.Fund.

Як зазначають автори проекту, в UNIT Factory вони закладають фундамент інноваційної екосистеми, яку планують розгорнути на території колишнього мотозаводу (Київ, вул. Сім’ї Хохлових, 8). Зокрема, найближчими місяцями поруч з ІТ-фабрикою відкриється Центр розвитку технологічних компаній (Technology Companies’ Development Center, TCDC). Його діяльність забезпечуватимуть керівна компанія, консультаційна рада, юридична фірма «Юскутум», відкритий міжкорпоративний IT-університет BIONIC University, дві високотехнологічні лабораторії VR Lab (Crytek) і Smart City lab. У межах цього проекту сучасні приміщення під розвиток бізнес-проектів отримають малі та середні хай-тек-компанії.

K.Fund Василя Хмельницького також реалізує проект реконструкції низки будівель, в яких згодом розмістяться українські та закордонні технологічні підприємства. В розвиток інноваційного парку планується інвестувати від 100 до 400 мільйонів доларів США.

«Високий людський потенціал — одна з головних переваг України, але для розвитку нам не вистачає сучасної інфраструктури. Як свідчить світовий досвід, найбільшої ефективності при її розбудові можна досягти в межах інноваційних парків. Ключовими елементами таких кластерів завжди є освітні заклади. Саме тому ми розпочинаємо створення київського інноваційного парку з UNIT Factory — освітнього проекту принципово нового формату», — зазначив Хмельницький.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: