Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«У нас притік за депозитами... «Хвилюється» тільки Київ»

Заступник голови правління ПриватБанку прокоментував «Дню» чутки про тимчасову адміністрацію
10 листопада, 2015 - 10:25

SMSки з текстом, що в ПриватБанк найближчим часом введуть тимчасову адміністрацію і треба забирати гроші, почали отримувати його вкладники. Таке ж повідомлення отримав  навіть голова правління фінустанови Олександр Дубілет.

Утім паніки серед  вкладників це не спровокувало. За словами заступника голови правління ПриватБанку Дмитра Дубілета, зранку 4 листопада в касах банку і банкоматах  було 6 мільярдів гривень. Черг у відділеннях немає. Однак на тлі виведення з ринку ряду банків інформація про можливі неприємності в одній із найбільших фінустанов, м’яко кажучи, бентежать і не може не турбувати.

В Нацбанку заспокоюють. «ПриватБанк — системно важливий для фінансового устрою та найбільший ощадний спеціалізований банк, що обслуговує 34% вкладів населення країни. Регулятор здійснює постійний моніторинг діяльності через кураторів та приділяє особливу увагу всім системним банкам. На даний момент ПриватБанк виконує нормативи ліквідності, працює в звичайному режимі та безперебійно обслуговує клієнтів», —  коментує ситуацію перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Зараз для атаки на Приватбанк використовують брудні технології, додає директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Костянтин Ворушилін. «Дуже важливо, щоб це зрозуміли його вкладники та клієнти, — пояснює Костянтин Ворушилін. — Наразі ми активно співпрацюємо з ПриватБанком, але виключно з питань виплати компенсацій вкладникам неплатоспроможних банків. Цей банк є одним із найактивніших агентів. Крім того, як банк із найбільшим портфелем депозитів фізичних осіб, Приватбанк здійснює найбільші відрахування регулярних зборів до Фонду гарантування».

Кому це вигідно? Ні в Приваті, ні в НБУ про причини не говорять. Як і не  коментують найпоширенішу версію серед експертів, що це може бути результатом протистояння власника банку Ігоря Коломойського з Президентом Петром Порошенком.

Тим часом, як повідомили  «Дню» кілька учасників банківського ринку, минулої п’ятниці на засіданні в Нацбанку порушувалося питання ПриватБанку. «День» звернувся за роз’ясненням ситуації до заступника голови правління ПриватБанку Олега Гороховського:

— Підтвердьте або спростуйте інформацію, що ПриватБанк звернувся минулої п’ятниці до керівництва НБУ з проханням виділити мільярд гривень фінансування.

— Це не правда.

— Скільки в грошовому вираженні становить сума депозитів фізосіб у розмірі до 200 тисяч гривень?

— Це 97,5% за кількістю вкладників. За сумою — більше 70% портфеля

— Чим поясните наростання інформації про те, що банк націоналізують? Кому це вигідно?

— Це провокація. Поки не зрозуміло. Йде розслідування. Ми звернулися в СБУ, МВС, НБУ і самі вивчаємо ситуацію.

— А як зі свіжими даними щодо знімання депозитів?

— У нас притік за депозитами. І минулого тижня, незважаючи на негативний фон, притоки збереглися. «Хвилюється» тільки Київ.

— Тобто в столиці збільшилися знімання готівки, а в регіонах — все спокійно, я правильно зрозуміла?

— Так. Майже всі регіони взагалі нічого про це не чули. «Хвилюється» Київ і трохи — Одеса.

— Проясніть ще один момент: щодо ринку кажуть, що Приват не повертає НБУ рефінансу, виданого раніше. Начебто загальна сума виданих Нацбанком грошей досягла 20 мільярдів гривень. Що з цього правда, а що — ні?

— Повна маячня. Цю тему «педалюють» ті, хто хоче дестабілізувати ситуацію в банку. Подивіться графік повернення грошей, узгоджений із НБУ, там все є. Жодних затримок. Ми також сплачуємо вчасно всі відсотки.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: