У Тернопільському національному технічному університеті ім. І. Пулюя в п’ятницю відкрили регіональний міжуніверситетський Start-up центр. Він діятиме в рамках європейського проекту TEMPUS для підтримки студентських інноваційних розробок, а відтак — сприятиме випускникам у започаткуванні власного конкурентоспроможного бізнесу. До проекту виш долучився торік у листопаді. Триватиме програма до 2015-го року. Перед тим, як відкрити Start-up центр, тернополяни стажувалися у Франції, Португалії, Фінляндії, Великобританії. Наразі для навчання у ньому відберуть 20 студентів випускних курсів. Загалом, у цьому проекті TEMPUS беруть участь 25 вишів із сімнадцяти країн Європи. Серед них — ще три українських: Сумський державний університет, Харківський національний економічний університет і Харківський університет архітектури і будівництва.
Це є світовий досвід, — зазначають тернопільські науковці. Наприклад, у США кожен університет має такий Start-up центр, де студенти освоюють засади підприємництва і можуть організувати свій бізнес навіть ще навчаючись.
Для гостей студенти зорганізували флешмоб, під час якого алегорично продемонстрували, як діятиме Start-up центр: зернина кинута в ґрунт, тобто ідея, проростає і дає плоди. «Я хочу побажати, щоб тут з’явилися нові Стіви Джобси, Біли Гейтси, які матимуть такі ідеї, які перевернуть світові технології» — побажав заступник голови Тернопільської ОДА Петро Гоч. На відкриття Start-up центру завітали учасники проекту із-за кордону. Директор консалтингової компанії з Португалії Антоніо Маркос Нукейра зазначив: «Моя компанія теж стартувала в такому ж маленькому приміщенні, який надав нам університет. Були, як Start-up центр. Ми почали працювати з трьох осіб. Співпрацювали з різними фондами для фінансової підтримки проектів. Сьогодні тут подібна ситуація, і я готовий передати увесь свій досвід для розвитку цього центру».
«Безперечно, важливо не лише дати якісну освіту, а й навчити застосовувати свій фах, — наголосив ректор ТНТУ ім. І. Пулюя, професор Петро Ясній. Але відкриття Start-up центру необхідне не лише з цієї точки зору, а й подальшої інтеграції університету в європейську освіту і науковий простір». Тому і викладачі, і студенти сподіваються на підтримку влади, служби зайнятості, підприємців Тернопільщини. На згадку про відкриття Start-up центру, студенти ТНТУ ім. І. Пулюя заклали шкілку перед навчальним корпусом, посадивши деревця ялівцю.