За словами заступника глави облдержадміністрації Олексія Литвина, векселі обласної адміністрації не будуть перебувати у вільному обігу і «виходити з приміщення будівлі обласної адміністрації». Як вважають фахівці обладміністрації, це дозволить виключити можливість проведення вексельних розрахунків для тих підприємств, які платять до бюджету живими грошима.
Сьогодні в Україні вексельні розрахунки на рівні областей запроваджено Донецькою і Харківською облдержадміністраціями, аналогічні схеми вводяться у Запорізькій і Дніпропетровській областях.
Депутати Запорізької облради дали згоду обласній адміністрації на три випуски облігацій місцевої позики Запорізької облради на суму 15 млн. грн. Грошові кошти, акумульовані від розміщення облігацій, будуть згодом передані у довірче управління банківським установам під відсотки. Механізм залучення і використання не передбачає ніякої матеріальної, майнової чи фінансової застави. Муніципальні облігації продаватимуться у банківських установах. Досвід випуску таких облігацій, повідомив О.Литвин, є у Запорізькій міськраді, у Криму, у Броварах Київської області.
Щоправда, на шляху позики може виникнути одна перешкода: відповідно до вимоги указу Президента України необхідно отримати дозвіл Мінфіну на випуск облігацій місцевих позик. Якщо він наполягатиме на обов'язковому переказі грошей від розміщення позики до бюджету, область відмовиться від позики. Головна її мета, за словами О.Литвина, — інвестування в харчову і переробну промисловість. Сумарний обсяг інвестування за підсумками розміщення позики може становити 1,5-2 млн. грн.
З кінця 1997 року дозвіл на випуск всіх місцевих позик видає Державна комісія по цінних паперах і фондовому ринку. Після непогашення у червні 1998 року Одесою своїх муніципальних облігацій на суму понад 91 млн. грн. вимоги до умов випуску облігацій місцевих позик посилилися.