Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна побила власний IТ-рекорд

Наші співвітчизники зайняли перше та третє місця на Всесвітньому студентському конкурсі програмних проектів
15 липня, 2008 - 00:00

Фінал Microsoft Imagine Cup на тему «Уявіть світ, в якому технології піклуються про навколишнє середовище» проходив у Парижі на початку липня. І для України він став особливим, адже аспірант Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Роман Кошляк зайняв перше місце у номінації «Алгоритми», побивши свій власний минулорічний рекорд... Нагадаємо, що минулого року, коли Україна вперше брала участь у цьому конкурсі («День» писав про підсумки конкурсу в Сеулі), він став лише срібним призером у цій номінації. Таким чином він узяв своєрідний реванш у своїх іноземних суперників...

А вони теж талановиті у своїй справі. Це підтверджує хоча б програма конкурсу... У фіналі змагання учасникам треба було вирішувати складні алгоритмічні завдання (наприклад, розшифровка людського геному), на які давалося лише 24 години!

Проте українці з такими складними завданнями справилися... Зокрема, українська команда Dream Team успішно виступила й у «битві програмістів» над «Проектом Хошимі» — студенти Харківського національного університету радіоелектроніки Павло Ляпота та Маргарита Скрипачова стали бронзовими призерами. Для них основною тематикою змагання було програмування віртуальних роботів.

А в номінації «Розробка вбудованих систем» ще одна українська команда — Sun Round Sky Around — студентів Харківського національного університету радіоелектроніки вийшла у фінал, ставши однією з шести найсильніших. Вони представили проект «Мобільна система еко- моніторингу». Також у фінальному етапі конкурсу в номінації «Програмне забезпечення» брала участь команда Best Future, до складу якої входили студенти Харківського національного університету радіоелектроніки і Київського національного політехнічного університету.

Утім, під час і до проведення конкурсу виникали й труднощі... Про них розповів директор Департаменту стратегічних технологій компанії «Майкрософт Україна» Олександр Орєхов. Зокрема, за його словами, десь за тиждень до початку конкурсу виявилося, що в українських учасників немає віз, тому довелося приїхати в Київ у французьке посольство, щоб терміново вирішувати це питання. Як потім повідомили, винен був туроператор... Тому хлопці й дівчата дізналися, що все-таки їдуть на конкурс, буквально за день до вильоту.

Проте «нерви» не були даремними: по закінченні конкурсу фіналісти отримали запрошення до співпраці від відомих компаній, які зацікавилися їхніми проектами. А це для них, як зауважили організатори конкурсу, великий прорив і вже реальна можливість знайти себе у житті, стимул створити щось нове, притому реально, а не на папері... Успіхи учасників були винагороджені й безпосередньо на конкурсі — третє місце принесло Павлу Ляпоті та Маргариті Скрипачовій три тисячі доларів, а перше — вісім тисяч доларів Романові Кошляку.

За словами Олександра Орєхова, таким результатом ми повторили успіх 2007 року та підтвердили свій статус країни з великим ІТ-потенціалом. А це й не дивно, адже багато наших талановитих програмістів виїжджають працювати за кордон — там реально оцінюють їхні можливості та таланти.

Що ж до подальших планів конкурсу, то наступного року його планують проводити в Єгипті. Але, на жаль, є сумніви, що туди вирушать наші команди. «Якщо ми не знайдемо спонсорів — не поїдемо», — сказав «Дню» один з учасників конкурсу Сергій Маковецький.

Студенти скаржаться на певний брак уваги. Адже їхніх візаві з інших країн меценати буквально «носять на руках». Зрозуміло, що й нашим хлопцям та дівчатам цього хочеться, тим більше, що вони — одні з найкращих.

Але меценати, особливо з регіонів, як бачимо, не дуже поспішають... Адже для популяризації конкурсу й молодих талантів необхідна правильна піар-кампанія, зокрема серед бізнесу та молоді. Бо про конкурс знає дуже мало людей, а серед них якраз — і потенційні учасники, і меценати, яких так потребують наші молоді програмісти. Не зайвою була б і ширша підтримка держави, додають студенти...

Утім, не зважаючи на проблеми, українські молоді програмісти надзвичайно раді своїм перемогам. Більшість із них упевнені, що подібні речі допоможуть їм побудувати успішну кар’єру. Принаймні попит на наших молодих програмістів за кордоном уже є. Хоча хотілося б, щоб вони працювали в Україні...

КОМЕНТАРІ

Роман КОШЛЯК , переможець у номінації «Алгоритми»:

— Я дуже радий своїй перемозі, але не збираюся на цьому зупинятися. Наступного року я планую знову брати участь в цьому конкурсі. Перемога була складною, тому що треба було правильно розділити час на відпочинок і працю. На мою думку, початківцю нелегко досягти успіху, але справа варта заходу... Найбільшими конкурентами я вважав Угорщину та Польщу.

Маргарита СКРИПАЧОВА , учасниця Dream Team, третє місце в «Проекті Хошимі»:

— Спілкування з учасниками було дуже товариським, я не побачила в ставленні до нас почуття конкуренції. Організація конкурсу продумана до деталей. Учасниць-дівчат було небагато, в основному вони брали участь у фотоконкурсах. Мені пощастило ще й отримати «бронзу» — це великий крок уперед.

Павло ЛЯПОТА , учасник Dream Team, третє місце в «Проекті Хошимі»:

— Кожна з команд добре себе показала, тому ми до останнього не знали, яке місце посядемо. Я дуже радий, що зміг взяти участь у конкурсі та хотів би стати учасником наступного року.

Інна ТКАЛИЧ , учасниця Sun Round Sky Around:

— Робота була складною. Навіть подивитися Париж часу не було, можливо, через не досить добру організацію. Нам довелося довго чекати свою чергу через те, що учасники з інших країн не виконали коректно вимоги організаторів... Наш проект був сильним в технічному плані, але програв через відсутність шоу. На жаль, ми не змогли зацікавити ним суддів. Проте цей рік буде нам досвідом на майбутнє.

ДО РЕЧІ:

Imagine Cup — це Міжнародний студентський конкурс проектів у сфері інформаційних технологій, який корпорація Microsoft проводить для студентів і старшокласників уже шостий рік поспіль. 2008 року в конкурсі взяло участь понад 210 тисяч студентів із 100 країн світу. Переможці національних етапів — 370 студентів, які представляють 124 команди з 60 країн світу, які створили найцікавіші проекти в рамках загальної теми, заданої Microsoft, — змагалися у Всесвітньому фіналі в Парижі.

Стати учасником Міжнародного конкурсу Microsoft може будь-який студент або школяр, який досяг 16 років, зібрав команду і зареєструвався на офіційному сайті конкурсу. Головна умова участі в змаганні — цікава ідея, перспективний проект, який команда-претендент представляє до уваги журі. Щорічно задається загальна тема змагань, у рамках якої учасники конкурсу повинні продемонструвати свої таланти й навички. Цього року кубок Imagine Cup вручається в дев’яти категоріях: «Програмні проекти», «Розробка систем, що вбудовуються», «Розробка ігор», «Проект Хошимі» (битва програмістів), «Інформаційні технології», «Алгоритми», «Цифрова фотографія», «Короткометражні фільми» і «Дизайн інтерфейсу»...

Вiкторiя ПРАСОЛ
Газета: 
Рубрика: