Невірно буде говорити про те, що вертикально інтегрована нафтова компанія, створення якої ініціював відповідним указом і дорученнями Президент України, залишається на папері. В усякому разі над перетворенням у життя цієї ідеї наполегливо працює відкрите акціонерне товариство «Укрнафта».
З метою реалізації концепції ВІНК вона розширила мережу автозаправних станцій. Нині до неї входять 295 комплексів, які знаходяться у 23 регіонах держави. Нафтопродукти, вироблені з сировини, видобутої підрозділами «Укрнафти», можна придбати на семи АЗС у Автономній Республіці Крим, на одній — у Вінницькій області, на двадцяти — у Волинській, на сорока — у Дніпропетровській області, на двох — у Донецькій області, трьох — у Житомирській, дев’ятнадцяти у Закарпатській, двадцяти п’яти — у Запорізькій, дванадцяти — в Івано-Франківській, шести — у Кіровоградській області, семи — у Київській, двадцяти п’яти — у Львівській, семи в Луганській області, чотирьох — у Миколаївській, тринадцяти в Одеській області, двадцяти двох — у Рівненській, тринадцяти — у Тернопільській та Харківській, чотирнадцяти — у Херсонській, дванадцяти — у Хмельницькій, двадцяти шести — у Черкаській, на двох АЗС — у Чернівецькій і Чернігівській областях.
Зауважимо, що роздрібну реалізацію нафтопродуктів через власну мережу АЗС розпочато лише у червні цього року. У середньому через одну АЗС компанія реалізує близько 10 тонн нафтопродуктів за добу.
Та все ж головним напрямком роботи компанії залишається видобуток та реалізація нафти, газового конденсату та продуктів газопереробки. За підсумками діяльності відкритого акціонерного товариства «Укрнафта» за 9 місяців 2004 року (у порівнянні з аналогічним періодом 2003 року) обсяги реалізації нафти з газовим конденсатом зросли на 267,9 тисячi тонн (15%) і становили 2060,5 тисячi тонн (за 9 місяців 2003 року — 1792,6 тис. т). Реалізація продуктів газопереробки зросла за цей період на 20%, у тому числі, скрапленого газу — на 16,83 тисячi тонн (17%) до 118,19 тисячi тонн (за 9 місяців 2003 року — 101,36 тис. т), стабільного газового бензину — на 30,41 тисяч тонн (22%) до 165,88 тисячi тонн (за 9 місяців 2003 року — 135,47 тис. т).
Серед факторів, які постійно сприяють ефективній роботі компанії, використання досягнень науково-технічного прогресу. А науковий супровiд виробництва в нафтовій галузі здійснює Центральна науково-дослідна лабораторія, заснована ще 1960 року. Її основне завдання — визначення перспективних напрямків пошуків і розвідки нафтових, газових і газоконденсатних родовищ, складання проектної документації та пошуково-розвідувальні роботи на нафту та газ, підрахунки запасів вуглеводнів, розробка нових технологій буріння свердловин і видобутку нафти та газу. У ЦНДЛ сьогодні працює 13 кандидатів наук. Нею отримано близько 300 авторських свідоцтв і 20 патентів на винаходи. Щороку заходи науково-технічного прогресу, впроваджувані лабораторією, забезпечують компанії 20 мільйонів гривень доходу. Економічна ефективність лабораторії становить 20 тисяч гривень на одну гривню витрат.