Минулого тижня в місті українських хіміків — Калуші — почали будівництво нового заводу з виробництвa хлору та каустичної соди. Одночасно проводитимуть реконструкцію нинішніх виробничих потужностей ТОВ «Карпатнафтохім». На урочистостях із цієї нагоди Президент України Віктор Ющенко заявив, що позитивно оцінює інвестиційну діяльність російського інвестора — нафтової компанії «ЛУКОЙЛ». «Кажучи про будівництво такого заводу, ми говоримо не лише про ринок, а й про робочі місця, високу заробітну плату, стабільні відносини з бюджетом, стабільні відносини з місцевою владою, — сказав Президент. — Те, що від сьогодні починаються роботи з будівництва нового заводу.., — це великий успіх, який демонструє високий рівень контактів, домовленостей між місцевою владою та російськими інвесторами». (Із пуском цього заводу в дію ТОВ «Карпатнафтохім» стане єдиним на території пострадянського простору підприємством, на якому в процесі виробництва каустичної соди та хлору використовуватимуть ресурсозберігаюча мембранна технологія. Її впровадження дозволить не лише довести до проектних позначок потужності з виробництва хлористого вінілу, а й суттєво покращити екологічну ситуацію. Нове підприємство стане одним із найбільших у Східній Європі).
Ющенко закликав керівництво «Лукойла» і надалі тісно співпрацювати з місцевою владою, зазначивши, що держава підтримує інвестиційні ініціативи російського інвестора. Президент пообіцяв, що у разі виникнення будь-яких конфліктів гарантує їх урегулювання в правовому руслі.
Інвестиції в будівництво цього заводу становлять $500 мільйонів і, за словами Президента, є «хорошим доповненням сучасних високотехнологічних українських можливостей». Інвестиційною програмою розвитку ТОВ «Карпатнафтохім» на 2005—2009 роки передбачено реалізувати три важливі проекти: будівництво заводу з виробництва каустичної соди та хлору потужністю 200 тисяч тонн на рік каустичної соди та 180 тисяч тонн на рік хлору; будівництво заводу з виробництва полівінілхлориду суспензійного потужністю 300 тисяч тонн на рік; будівництво власного енергоблоку потужністю 114 МВт на рік електричної і 140 Гкал на рік теплової енергії. Перші два проекти вже здійснюються. У серпні цього року віце-президент НК «Лукойл», генеральний директор ЗАТ «Лукойл-Нафтохім» Олексій Смирнов і президент фірми UHDE Клаус Шнайдерс у присутності прем'єр-міністра України Віктора Януковича підписали в Києві новий договір на будівництво в ТОВ «Карпатнафтохім» заводу з виробництва суспензійного полівінілхлориду. Ресурсозберігаючі мембранні технології, розроблені німецькими фірмами, вважаються в світі одними з найефективніших. Вони повністю піддаються автоматизації, забезпечують високу якість товарного продукту, безпеку праці та захист довкілля.
Керівник групи «ЛУКОЙЛ» Вагіт Алекперов наголосив, що його компанія впевнено пішла на великі інвестиції в українську промисловість, оскільки відчуває підтримку таких кроків із боку Президента, уряду, місцевої влади, своїх ділових партнерів в Україні та безпосередньо колективу заводу.