Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Урожай елітного зерна в безпеці

Але покупця на нього немає...
8 серпня, 2009 - 00:00

Поки на українських полях активно збирають врожай зернових, Міністерство надзвичайних ситуацій (МНС) в Київській області перевіряє умови його зберігання. Разом із МНС-никами «День» оглянув дослідне господарство у смт Чабани. У тісній співпраці з науковцями тут ведуться дослідження із землеробства та розробки інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, селекція найперспективніших сортів. А вирощене високопродуктивне насіння реалізується для отримання врожаїв елітного зерна.

Нині на складах господарства — гори зерна, прикритих плівкою. Це застереження від зливи. Розміщено його на похилій площині, щоб у разі негоди вода одразу стікала та давала змогу зерну висохнути. Далі — мішки з уже упакованою продукцією. На підлозі скрізь зерно, яке робітники закидають лопатами в машини для подальшої обробки.

«Мета нашого рейду — забезпечення належної безпеки під час збору зернових, — говорить старший інспектор державно пожежного нагляду Києво-Святошинського району, сержант служби цивільного захисту Анатолій Шкарпута. — За допомогою таких перевірок ми надаємо рекомендації з усунення недоліків щодо правил пожежної безпеки, а керівники повинні виправити зазначені порушення у певний термін». Щоправда, МНС-ники обрали «спокійний» район: за словами Шкарпути, за останні два роки випадків пожеж у ньому зафіксовано не було.

Опитуємо робітника господарства на знання правил безпеки: той трохи хвилюється, але дає вірні відповіді на всі запитання. Представники МНС перевіряють роботу обладнання та наявність засобів безпеки. А головний агроном дослідницького господарства «Чабани» Микола Янковенко тим часом розповідає про процес сортування зерна, яке потрапляє сюди з поля: «Спершу зерно проходить первинну очистку, далі потрапляє в зерноочисну машину, де відбувається вторинна очистка, проходить через решета і сортується по мішках».

«У цьому році нам був поставлений план закінчити збір зерна до 10 серпня і я впевнений, що ми впораємося. Державі з нашого району віддаємо 300 тонн насіння — це десь 15%, все інше йде на потреби тваринництва», — каже головний інженер агропромислового розвитку Києво-Святошинського району Микола Худолій.

Закінчивши перевірку, МНС-ники прийшли до висновку, що господарство дотримується належної безпеки і врожаю в цьому році нічого не загрожує. Але аграріїв наразі більше турбують інші питання... «Зараз у нас близько 300 тонн насіння, проте я не маю впевненості, що в цьому році його реалізуємо. Раніше нам давали 100 гривень за кожен гектар, на якому ми працюємо — тепер же не отримали ані копійки», — констатує Янковенко.

Вікторія ПРАСОЛ
Газета: 
Рубрика: