Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Луганській області виявлено новий спалах африканської чуми

Щоб не допустити поширення на домашніх свиней, наразі в усіх лісових угіддях проводиться масовий відстріл диких кабанів
25 лютого, 2014 - 12:29

Ще один труп дикого кабана було виявлено 16 лютого в селі Вергунка Луганської області. Про це кореспондентові «День» повідомив мисливствознавець Сіверськодонецького лісомисливського господарства Віталій Назаренко. Проведені наступної доби дослідження підтвердили, що тварина загинула від вірусу африканської чуми.

Аби не допустити поширення зарази на домашніх свиней, наразі у всіх лісових угіддях Луганської області проводиться масовий відстріл диких кабанів. Знищення популяції цих тварин необхідно закінчити до 1 березня. Але навіть незважаючи на допомогу досвідчених мисливців, впоратися із поставленим завданням до початку весни не вдасться, — запевняє Віталій Назаренко. «Дикі кабани постійно мігрують. У наших лісах немає огорож для їх пересування. Тварини переміщаються із найближчих регіонів Росії і можуть переходити в інші регіони. Ми не маємо права проводити відстріл на чужих територіях». За останні три тижні в одному з районів області з 92 диких тварин вдалося відстрелити лише двох. Загалом, за підрахунками експертів, на даний момент в області мешкає не менш як півтори тисячі особин дикого кабана, і всі вони підлягають винищенню. Нагадаємо, що вперше інфекцію було зареєстровано на Луганщині на початку грудня минулого року. «Дані було отримано завдяки дослідженню близько шістдесяти зразків матеріалу, проведеному столичним НДІ. Сусідні російські області почали проводити відстріл ще в листопаді, і тому тварини почали втікати до нас. Тепер нам необхідно знищувати кабана по всьому регіону, а не лише у прикордонній території, аби зараза не поширилася далі», — пояснив головний ветеринар Луганщини Микола Мартиненко.

Фахівці стверджують, що повне знищення популяції дикого кабана в регіоні жодним чином не позначиться на екосистемі. Однак про те, як її відновлюватимуть, — також не повідомляють. Такого досвіду у місцевих мисливствознавців немає.

ТИМ ЧАСОМ

У Донецькій області вже почались проблеми зі збутом свинини

Як не допустити розповсюдження хвороби на Донеччині, обговорювали 17 лютого на засіданні  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Донецькій облдержадміністрації. Про це повідомляє Управління інформаційної політики та з питань преси ДонОДА. Свинарство — серед провідних галузей агропромислового комплексу регіону. Свинарські господарства Донеччини працюють за «замкнутим циклом» виробництва: свиней вирощують, виробляють корми для них та випускають готову продукцію. Як повідомляють у прес-службі ДонОДА, через захворювання у Луганській області тварин на африканську чуму, Російська Федерація вже заборонила експорт свинини і продукції свинарства з України. Донеччина може зіткнутись з тим, що й інші імпортери — Молдова, Китай — також можуть ввести обмеження. Щоб не відбулось зараження свиней на сільськогосподарських виробництвах і у приватних домоволодіннях Донеччини, прийнято рішення про депопуляцію цієї тварини в області. Крім того, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Донецькій облдержадміністрації вважає, що існує гостра необхідність призупинити діяльність ряду свинарських господарств, які не працюють у режимі «закритого типу». Про це також повідомляють у прес-службі ДонОДА. «Існує ймовірність міграції дикого кабана з Луганської області у Донецьку. Ми робимо все можливе, щоб через цих тварин не відбулось зараження свиней у сільському господарстві», — цитує сайт ДонОДА голову Державного агентства лісових ресурсів України Віктора СІВЦЯ.

Марія ПРОКОПЕНКО, Донецьк

Наталія ВОЙНОВА, Луганськ
Газета: 
Рубрика: