Багаті врожаї минулих років були справжньою катастрофою: ні зібрати без великих втрат, ні зберегти хліб як слід не вдавалося. Нинішнього року фахівці Мінсільгосппроду знову пророкують хороший врожай. Своїми міркуваннями з приводу того, чи зможе Україна з ним "впоратися", з кореспондентом "Дня" діляться народні депутати.
Голова підкомісії ВР з питань власності і приватизації Геннадій Угаров:
- Зберуть врожай чи ні - на загальному економічному становищі країни це ніяк не відіб'ється. Цілеспрямованої аграрної політики і механізмів її реалізації у нашій державі просто немає. Якщо фермерам і колгоспам врожай все-таки вдасться зібрати, жодної заслуги уряду в цьому не буде. Стимулюватимуть роботу колективних сільгосппідприємств їхні голови, котрі зроблять на цьому добрі гроші.
Член фракції "Конституційний центр" Володимир Пилипчук:
- Цього року, як втім, і в минулі роки, мусується питання про те, що уряд щось комусь винен... Але уряд повинен не збирати врожай, а створювати можливість зробити це самим сільгосппідприємствам. У країні мусить бути власник, але коли він з'явиться? Крім того, нинішні погодні умови можуть негативно відбитися на збиранні врожаю: стихія пронеслася Волинською областю і Закарпаттям, так що про конкретні результати поки говорити важко.
Позафракційний народний депутат Михайло Ратушний:
- Запитання про те, чи створить уряд сільгоспвиробникам сприятливі умови, на мій погляд, неправомірне. Сільгоспвиробники повинні самі мати бажання роздобути пальне і зібрати врожай. Інакше уряд знову створить монополістів на взірець "Агротехсервісу", які лобіюють свої інтереси в парламенті і нічого не дають АПК. А взагалі з врожаєм будемо, з врожаєм!
Член парламентської фракції "Реформи" Юрій Оробець:
- При нинішньому Президентові і абсолютно безвідповідальному уряді залишається тільки здогадуватися, чи вийдуть трактори в поле. Нинішня структура Кабінету Міністрів зовсім не сприяє наведенню порядку в економіці. Скажімо, при цій структурі створено дві ради - з адміністративної реформи і з формування економічної політики, які ніяк не впливають на роботу одна одної. Якщо врожай зібрати не вдасться - це буде цілком закономірно при нинішньому загальноекономічному гармидері.