Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Вечірку» спіткала доля «Озерки»

18 січня, 2007 - 00:00

У Дніпропетровську об’єктом рейдерської атаки стала одна з найбільш впливових і найстаріших газет міста — «Днепр вечерний». Її приміщення, розташовані на сьомому поверсі видавництва «Зоря», опинилися під контролем приватних охоронних структур, а в Держкомтелерадіо України зареєстроване видання з тією самою назвою і логотипом. Те, що відбувається навколо газети, її директор Віктор Міщенко, на прес-конференції в дніпропетровському Будинку журналіста, назвав небезпечним прецедентом, який загрожує свободі слова в Україні. На його думку, «Днепром вечерним» намагаються оволодіти за тією ж самою схемою, за допомогою якої в руках рейдерів опинився ринок «Озерка» та інші об’єкти на території Дніпропетровщини.

Упродовж п’ятнадцяти років головна міська газета Дніпропетровська існувала як колективне підприємство журналістів «Днепра вечернего». Однак у зв’язку зі змінами в українському законодавстві, повідомив В. Міщенко, наприкінці 2005 року було прийнято рішення змінити форму власності й створити товариство з обмеженою відповідальністю. Процесом ліквідації КП зайнялася комісія, до складу якої увійшли представники редакції і троє посадових осіб Дніпропетровського міськвиконкому. Згодом чиновників відкликали з комісії «у зв’язку з великою зайнятістю», а замість них постановою одного з районних судів Дніпропетровська до її складу були призначені невідомі редакції особи, зокрема й арбітражний керівник як голова ліквідаційної комісії. Паралельно із судами маловідома юридична фірма зуміла зареєструвати в Держкомтелерадіо України газету з тією самою назвою й навіть налагодити її випуск у сусідньому Запоріжжі. Була здійснена й спроба змістити керівництво «Днепра вечернего» на зборах пайовиків колективного підприємства. Коли ця атака закінчилася невдачею, а колектив газети з 60 співробітників уклав трудові угоди з ТОВ «Редакция газеты «Днепр вечерний», боротьба за видання набула інших ознак. Напередодні Нового року голова ліквідаційної комісії, за словами В. Міщенка, вимагала від головного редактора В. Тараненка передати документацію і печатку, однак отримала відмову. Після цього з’явилася постанова Заводського районного суду Дніпродзержинська, на підставі якої приміщення редакції вранці 12 січня були взяті під контроль приватними охоронними структурами. Нині, повідомив В. Міщенко, попри те, що постанова суду опротестована, в «Днепре вечернем» господарюють «сторонні люди» — двері кабінетів головного редактора й директора розпечатані, у розпорядженні прибульців опинилася комп’ютерна база й редакційні мережі.

Присутня на прес-конференції у Будинку журналістів арбітражна управляюча Ю. Татарінова обвинувачення у рейдерстві спростувала. Вона заявила, що є приватним підприємцем і займається ліквідацією підприємств, на що має відповідну ліцензію. Водночас Ю. Татарінова не змогла дати відповіді на запитання, які цікавили представників ЗМІ. Однак, запевнила, що випуск газети буде продовжено, незважаючи на складну обстановку.

Представники місцевої влади від коментарів ситуації, що склалася навколо «Днепра вечернего», ухиляються. Водночас, за неофіційною інформацією, газетою зацікавилися представники групи «Приват», близькі до блоку Ю. Тимошенко. Подібні підозри голова обласної організації партії «Батьківщина» Антоніна Ульяхіна — рідна тітка Юлії Володимирівни — вважає безпідставними. «Ні БЮТ, ні «Батьківщина», — заявила вона, — не мають до цього ніякого відношення. Нехай сторони конфлікту розбираються в суді, а коли з’явиться офіційна інформація, ми з нею познайомимося».

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: