Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Від «стихійності» — до впорядкованості

У Черкасах для комунальних ринків виділили 12 територій
25 листопада, 2009 - 00:00
«ІДЕМО СЮДИ НЕ З РАДОСТІ, А З БІДНОСТІ...» — КОНСТАТУЮТЬ ПРОДАВЩИЦІ НА «СТИХІЙНОМУ» РИНКУ / ФОТО АВТОРА

Міський голова Черкас Сергій Одарич нещодавно зустрівся із підприємцями міста. Йшлося про упорядкування торгівлі на вулицях обласного центру. Мер, зокрема, повідомив, що виділив дванадцять територій під комунальні ринки у районах житлових забудов. Це рішення викликане постановою Кабміну від 29 липня цього року. Постанова стосувалася питань організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків. Органам місцевого самоврядування було рекомендовано утворити тимчасові комунальні ринки у разі виявлення облаштованих торговельних місць, на яких здійснюється торгівельна діяльність без відповідних документів.

У Черкасах чи не найбільше проблем виникає з такою торгівлею в центрі міста на вулиці Смілянській біля Центру дитячої та юнацької творчості. У години пік там дуже складно пройти тротуаром, адже з обох боків торгують різноманітним крамом.

— Зараз розробляється проект, ми його допрацьовуємо і шукаємо фінансування, щоб додатково зробити торгівельні ряди біля Центру дитячої та юнацької творчості і розвантажити нарешті тротуар. Перенесемо зупинку транспорту — вже є відповідні дозволи ДАІ. Усі роботи плануємо завершити навесні. Бо, погодьтеся, не можна робити свинарник із будинку, що його будував архітектор Городецький. Що ж до стихійної торгівлі, то я переконаний, що скоро її не буде в нашому місті, — запевнив Сергій Одарич.

У свою чергу, підприємці висловили протест щодо вживання прикметника «стихійна». Мовляв, є невпорядкована торгівля, але не стихійна, бо інакше виходить, що мале підприємництво — поза законом.

— Усі спроби міської влади упорядкувати торгівлю силовими методами досі не були успішними. Цього разу йдеться про якісь дванадцять територій для ринків, і це звучить обнадійливо. Подивимося, що з цього вийде, — говорить підприємець Олександр Горний, який має торгові точки біля Центру дитячої та юнацької творчості.

На думку Миколи Папуші, який очолює черкаське представництво Державного комітету з питань регуляторної політики та приємництва, підприємцям у Черкасах потрібно створити сприятливі умови для розвитку бізнесу:

— Надто тим, що мають відповідні дозволи на торгівлю. Що ж до так званої стихійної торгівлі, то ми будемо всіляко сприяти її впорядкуванню на вулицях міста. Саме задля цього й існує робоча група, яка допомагає владі координувати ці процеси, — повідомив Папуша.

А ось Валентина Олександрівна (на фото), що вже впродовж трьох років торгує шкарпетками на стихійному ринку в центрі Черкас, на запитання «Чи потрібна місту стихійна торгівля?» реагує бурхливіше:

— Справа в тому, що треба, щоб життя було нормальним, тоді й не потрібна буде стихійна торгівля. Якщо живемо в бідності, то так і виходить, що йдемо сюди не з особливою радістю, а тому, що так треба... До речі, шкарпетки в мене дуже теплі, лікувальні, із собачого пуху. Купуйте і знайте, що така торгівля потрібна!

Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси
Газета: 
Рубрика: