Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відповідь генеральному директорові «Південкабелю»

Експерт: «Поступовий поворот нашої промисловості в бік Європи можна починати вже зараз»
6 грудня, 2013 - 13:59

3 грудня гендиректор ПАТ «Завод «Південкабель» Володимир Золотарьов зробив заяву щодо того, що в разі створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом промисловість Харкова втратить більше, ніж отримає. «Мої слова — це загальна думка промисловців Харкова. Звичайно, промисловість в євроінтеграційному процесі перебуває в дещо специфічній ситуації. З одного боку, жоден керівник промислових підприємств не проти євроінтеграції як такої, але ми проти відкриття повністю ринку своєї країни, бо ми втратимо від цього значно більше, ніж отримаємо», — сказав В.Золотарьов, виступаючи на позачерговій сесії Харківської міськради з питання суспільно-політичної ситуації в країні у вівторок, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна». Він наголосив, що підприємства промислових регіонів України орієнтовані, в першу чергу, на країни Митного союзу.

«Південкабель» понад чотири роки намагався поставляти свою високотехнологічну, з високою доданою вартістю продукцію, виготовлену на більш досконалому устаткуванні, ніж на інших підприємствах Західної Європи. Нічого у нас не вийшло. І не вийде, бо уряди тих країн захищають вітчизняного товаровиробника не на словах, а на ділі. Ми не повинні йти до Європи як бідна родичка, ми маємо йти на рівних умовах, нормальних, зважених, де має бути ставлення до нас як до державного суб’єкта, а не просто звичайного якогось незрозумілого утворення», — сказав Золотарьов.

Заяву гендиректора Харківського «Заводу «Південкабель» Володимира Золотарьова «Дню» прокоментував доктор економічних наук, доцент Ігор УШКАЛОВ:

— Так, дійсно, промисловий схід України дуже сильно орієнтований на Росію — це десь близько 80% підприємств. На заході практично немає промисловості, тому всі проблеми в промисловій сфері лягають на схід. Ми їздимо по всіх підприємствах, і я можу сказати, що і хімпром, і виробництво металу, труб, все важке машинобудування, те, що називається виробництвом засобів виробництва і пов’язано з споживанням газу — ці підприємства в основному орієнтовані на країни СНД ще з радянських часів. Хоча зараз зростає частка галузі виробництва засобів споживання. Але в будь-якому разі, на мою думку, треба переорієнтовуватися на Європу.

І для цього перехідного процесу потрібен час і ті, хто будуть цим займатися. Скажімо, є колія європейська, а є, наша, східна, вона ширша. І наші вагони для Росії підходять, а для вузької колії  ЄС — ні. Це простий приклад, але показовий. Треба підлаштовуватися під євростандарти. А для цього має бути надходження  коштів або пільгові умови — щадна система оподаткування або дотації, які Євросоюз виділяв для такого переходу Польщі.

Від кількості фінансових коштів на процес переорієнтації підприємств залежить той часовий період, за який можна здійснити цю переорієнтацію. За незалежними підрахунками на це піде від п’яти до десяти років. Але поступовий поворот цілком можна починати вже зараз.

Практично всі наші підприємства мають безпосереднього власника, і люди зацікавлені в рентабельності своїх підприємств, в отриманні економічного ефекту, вони готові заробляти гроші скрізь — хоч в ЄС, хоч в МС, лише дайте їм можливість нормально продавати.

Олена СОКОЛИНСЬКА, Харків
Газета: 
Рубрика: