Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ВIСТI З РЕГIОНIВ

24 лютого, 2007 - 00:00

Рейдерство по-донецькому

Чутки про поновлення «кривавих розборок», пов’язаних із переділом власності, просто лякають. Нападу групи невідомих молодих людей у камуфляжній формі нещодавно зазнала будівля «Ремпобуттехніки». Кілька десятків нападників були озброєні бейсбольними бітами, кастетами, арматурою й не лише. Під’їхавши на автобусі, вони відкрили вогонь по будівлі, потім розбили вікно на першому поверсі та ввірвалися всередину. Там загарбники почали бити людей і викидати їх на вулицю. У результаті побоїв 14 осіб зазнали тілесних пошкоджень, четверо були госпіталізовані.

Причиною інциденту, за інформацією начальника Центру громадських зв’язків Головного управління МВС України в Донецькій області Вікторії Кушнір, є господарська суперечка між нинішнім і колишнім власниками «Ремпобуттехніки». При цьому, як повідомила прес-служба Донецької обласної прокуратури, невстановлені особи, які намагалися захопити будівлю, за припущенням, представляють інтереси одного з колишніх керівників «Ремпобуттехніки».

Нині звільнений директор «Ремпобуттехніки» Вікторія Сидоренко розповіла, що конфлікт довкола власності розпочався 1994 року, коли один із претендентів при перереєстрації будівлі ніби вчинив підробку статуту новоствореного ТОВ «Ремпобуттехніка» і отримав право володіння левовою часткою статутного фонду (майже 70—80%). 1995 року слідчим управлінням УМВС у Донецькій області відносно незаконного власника була порушена карна справа, але прокуратура припинила її в зв’язку з відсутністю складу злочину. І «претендент» на власність продовжив боротьбу. Він неодноразово намагався захопити будівлю. Випадок зі стрільбою — чергова спроба. Зараз проти нападників порушено карну справу за ч. 4 ст. 296 Карного кодексу, що передбачає покарання за... хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї. Загарбникам загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»

Податки по-харківському

Голова Харківської обласної податкової адміністрації Станіслав Денисюк прогнозує, що цього року області, яка й без того перебуває серед лідерів зі сплати податків, доведеться піднапружитися і збільшити рівень зборів майже на 40%. Приховані резерви для цього в регіоні, на думку нашого головного податківця, є. Він сподівається, що отримати їх можна, якщо серйозно зайнятися мінімізаторами. Адже не для кого вже не таємниця, що багато приватних підприємств створюють звітність, згідно з якою ці фірми є збитковими чи мають нульовий фінансовий результат. Насправді, їхні товарно- грошові обіги перевищують офіційні показники в кілька, а то й десятки разів. На думку Денисюка, в основному фінансові порушення відбуваються в будівельних і торгових компаніях. Виявити такі підприємства й наповнити бюджет за їхній рахунок — ось завдання на цей рік. Крім того, податкові резерви, на думку фахівців, приховуються у величезних боргах житлових господарств, які умудряються приховувати свої прибутки. Так, за даними податкової служби, в одному з районних житлових господарств борг складає вже мільйон гривень, при цьому частина приміщень у центральному районі міста передана в оренду, у тому числі комерційним структурам зі смішною орендною платою — близько двох гривень за квадратний метр. На особливій підозрі в голови обласного податкового управління — Харківський район, який, на його погляд, останнім часом став своєрідною офшорною зоною.

Марина ГОЛІНА, Харків

Газета: 
Рубрика: