Акціонери ВАТ «Укрнафта», в тому числі й держава в особі НАК «Нафтогаз України», яка має 50% плюс одна акція у статутному фонді компанії, можуть бути задоволеними підсумками її діяльності в минулому році. Видобуто понад 3,1 млн. тонн нафти з конденсатом (на 94,9 тис. т чи на 3,1% більше, ніж у 2004 році), а також близько 3,3 млрд. кубометрів природного газу. Вироблено 170,5 тис. тонн зрідженого газу (на 11,6 тис. т чи 7,3% більше, ніж у 2004 р.) і 238,7 тис. тонн легкої фракції, що на 15,8 тис. тонн або 7% більше, ніж у 2004 році.
Закладено також хорошу основу для зростання видобутку в нинішньому році. Для цього введено в експлуатацію 59 нових свердловин (на три більше, ніж у 2004 р.), а обсяги буріння досягли 161,5 тис. метрів.
Обсяги реалізації та поставки продуктів газопереробки зросли на 21,3 тис. тонн (5,7%). У тому числі реалізація зрідженого газу збільшилася на 12,2 тис. т (7,8%) до 168,85 тис. тонн (у 2004 році — 156,63 тис. т). Поставки легкої фракції виросли на 9,15 тис. тонн (4,1%) до 229,8 тис. тонн (в 2004 році — 220,65 тис. т), а нафти з газовим конденсатом — на 99,1 тис. тонн (3,6%) і перевищили 2,8 млн. тонн (в 2004 році — 2,7 тис. т).
Продовжується здійснення концепції вертикальної інтеграції. Мережа автозаправних станцій, яка діє майже в усіх регіонах країни, розширена до 435 АЗС. Чотири АЗС із цього числа буде введено в експлуатацію найближчим часом.
Успіхи у видобутку та реалізації продукції компанії забезпечуються постійним удосконаленням технологічних процесів. Здійснюється програма з поліпшення підготовки нафти і газу, зменшення втрат низьконапірного газу, технологічних втрат і виробничо- технологічних витрат нафти і газу. Наприкінці 2005 року на Ярошівському родовищі нафтогазовидобувне управління «Чернігівнафтогаз» введена в експлуатацію нова компресорна станція. Тут застосовано сучасний газовий компресор у блоковому виконанні, який працює автономно в автоматичному режимі. У результаті отримано можливість утилізувати низьконапірний нафтовий газ (близько 3,6 млн. кубометрів на рік), який раніше спалювався, і транспортувати його для підготовки на Гнідинцівському газопереробному заводі.
У 2005 році істотно розширено та модернізовано резервуарний парк, проводяться роботи з впровадження інформаційно-вимірювальної системи й автоматичної системи управління резервуарного парку управління «Полтаванафтогаз». На резервуарних парках Гнідинцівського газопереробного заводу й товарному парку управління «Чернігівнафтогаз» упроваджено в дослідно- промислову експлуатацію інформаційно-обчислювальну систему контролю та оперативного обліку продукції нафтовидобутку і газопереробки, що охоплює сировинні та товарні резервуари, вузли обліку продукції на виході з резервуарних парків.
Сигнали від приладів, блоків живлення, комутаційного обладнання та сигналізації надходять до персональних комп’ютерів робочих станцій операторів і передаються в локальні обчислювальні мережі Гнідинцівського ГПЗ і НГВУ «Чернігівнафтогаз».
В 2006 році аналогічні системи будуть впроваджені в усіх нафтогазовидобувних управліннях і газопереробних заводах компанії, що дозволить створити основу для подальшого розвитку децентралізованої корпоративної системи обліку продукції нафтовидобутку та газопереробки. Усе це дозволяє зменшити втрати нафти при підготовці та зберіганні, а також шкідливі викиди в атмосферу, забезпечити збереження нафти, нормалізувати системи транспортування сировини.
За підсумками 2005 року ВАТ «Укрнафта» чекає зростання чистого прибутку (в порівнянні з 2004 роком) на 36,5% — до 1,839 млрд. грн. За словами заступника фінансового директора компанії Володимира Пустоварова, коефіцієнт стабільності цього найбільшого в країні підприємства з видобутку нафти за підсумками 2005 року становить 4,63 при нормі 1. Також Пустоваров відзначив, що компанія перерахувала в минулому році до бюджетів усіх рівнів 2,99 млрд. грн., що на 1,635 млрд. грн. більше, ніж у 2004 році. «Заборгованості перед бюджетом компанія не має», — сказав Пустоваров і назвав «Укрнафту» компанією, яка перспективно розвивається.
За словами В. Пустоварова, «Укрнафта» планує в цьому році інвестувати в розвиток виробництва 590 млн. грн. Найбільш перспективними інвестиційними проектами він назвав подальший розвиток власної мережі автозаправних станцій, будівництво Гамалієвського газопереробного заводу потужністю до 2 млрд. кубометрів природного газу, 150 тис. тонн зрідженого газу та 40 тис. тонн легкої фракції, будівництво установки з переробки газу на Пасічнянському промислі потужністю до 300 млн. кубометрів на рік і 18,35 тис. тонн легкої фракції, а також реконструкцію свердловин.
Але чи можна стверджувати, що компанія працює без проблем? Як повідомили «Дню» в її прес-службі, нафтовики звертають увагу органів державної влади та місцевого самоврядування на надто несприятливу ситуацію, яка склалася з видачею ліцензій і відведенням земельних ділянок для буріння й облаштування нових бурових свердловин. Відсутність концепції розрахунку орендної плати значно ускладнює, а в окремих випадках й унеможливлює будівництво цих необхідних споруд. Більше того, сьогодні ніхто не може гарантувати, що компанія, вклавши величезні кошти в буріння свердловин, отримає ліцензію на розробку родовища. Не виключено, що її можуть на тендерній основі віддати іншому підприємству.