Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Я хочу жити спокійно в гарній європейській країні...»

Вадим Новинський — про торговельні відносини з Росією, зміну громадянства і подальші плани роботи
24 жовтня, 2013 - 11:48
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ РЕГІОНАЛ ВАДИМ НОВИНСЬКИЙ ВВАЖАЄ, ЩО УКРАЇНА НІКОМУ НЕ ПОВИННА ПІДІГРУВАТИ, А ЇЙ ВАРТО БУТИ СИЛЬНОЮ ДЕРЖАВОЮ З ПОТУЖНОЮ ЕКОНОМІКОЮ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Представники українського великого бізнесу рідко збираються разом на спільному публічному майданчику, аби подискутувати чи просто поспілкуватися. Поки що у більшості з вітчизняної бізнес-еліти тактика поліпшення свого іміджу та інвест-клімату країни зводиться до «сольних» виступів на бізнес-конференціях чи промоушену в рамках підготовки виходу на IPO. Але минулого тижня значна частина українських олігархів зібралася в Лондоні, аби взяти участь у  перших «Днях України у Великій Британії». Серед  віп-персон в Англії були присутні бізнесмени Олександр Ярославський, Сергій Тарута,  Сергій Євланчик, Григорій та Ігор Суркіси, Віктор  Пінчук і, звичайно, господар  свята — Дмитро Фірташ. Раніше обіцяв бути і Рінат  Ахметов, але він так і не потрапив на лондонське свято, тому що  тими днями приймав Президента України Віктора Януковича в Донецьку на форумі.

На офіційному відкритті  «Днів України» у британському парламенті «День» не міг не відзначити колишнього російського, а нині новоз’явленого українського мільярдера Вадима НОВИНСЬКОГО, який за 1,5 року проживання у нас вже встиг  стати народним обранцем. По дорозі  до престижної зали  «Черчилль-хол» він відповів на кілька запитань кореспондента видання. Розмова розпочалася з оцінки  Новинським лондонської події та її впливу на інвестиційний імідж нашої країни.

— Що  більше таких заходів відбувається, то ближчою Україна буде  до Європи  і світу. То більше в нас буде  інвестицій.

А ви плануєте проводити щось подібне?

— Поки що не думав. Якщо запрошуватимуть, то попрацюю над цією пропозицією.

Як  ви оцінюєте інвестиційний клімат в Україні?

— Працюється добре.

Чому ви змінили російське громадянство на українське?

— Я давно вже мешкаю в Україні. І лише оформив юридично свій статус.

А який кінцевий результат: що  ви хочете досягти в Україні?

— Я хочу просто жити спокійно в гарній європейській країні. Україна це може дати.

Ваші прогнози: чи Україна підпише у Вільнюсі угоду з ЄС?

— З огляду на  ті питання й закони, що їх депутати  вирішують і ухвалюють  у парламенті (євроінтеграційні закони, спрямовані на поліпшення судової системи і стимулювання реформ), виконуються всі вимоги ЄС... Я не думаю, що будуть якісь проблеми для підписання угоди. Хоча все можливо.

А вам як бізнесменові вигідно працювати з ЄС чи з країнами Митного союзу?

— Я поки що залишив усі питання свого бізнесу і перейшов займатися парламентською роботою. Зараз моє завдання — подання і ухвалення законів, які стимулюватимуть зростання української економіки.

А які закони плануєте подавати в Раду, аби  цього досягти? Над чим працюєте?

— Під час передвиборної компанії на зустрічах з виборцями я неодноразово повторював, що в Конституції України прописано два міста  з особливим статусом — Київ і  Севастополь. Але  закон про статус міста-героя Києва є, а Севастополя — ні. Тому поява законопроекту про надання статусу міста-героя Севастополю  — завдання першої ваги. Над ним я з моїми колегами-депутатами працюватиму. Вже є кілька  проектів, і ми хочемо їх упорядкувати, аби подати як один основний.

Що ви думаєте стосовно посилення торговельного напруження у відносинах України і Росії, яке вже назвали торговельною війною?

— Це — не війна. Я не бачу тут війни. Це певне непорозуміння, яке урядам обох країн слід врегулювати, — і все буде гаразд.

Чи  ваш бізнес від цього торговельного непорозуміння на кордоні не потерпів?

— Це  питання до генерального директора,  я нині бізнесом не займаюся, лише — парламентом.

Ваша особиста думка як депутата: ви — за співпрацю з Європою чи  з країнами Митного союзу?

— Як колишній бізнесмен, що залишив на час роботи в парламенті підприємницьку діяльність, я бачу, що вигод від Митного союзу більше. Обираючи, куди йти, завжди треба відштовхуватися від того, що це дасть сьогодні, завтра й  післязавтра. Від цього треба відштовхуватися... А всі відносини — будуватися на основі поваги, довіри та взаємної вигоди... Якщо нам покажуть перспективу, плюси й мінуси від участі в одному й іншому об’єднанні, тоді Україна нікому не повинна підігравати. Україна має бути  сильною державою з потужною економікою... Врешті-решт, треба думати про економіку,  про те, як житимуть наші люди.

А ви як вважаєте, чи зможе Україна увійти до зони вільної торгівлі ЄС і продовжити працювати з Митним союзом?

— Я не думаю, що  в разі підписання угоди з Митним союзом і входження  в нього буде зруйновано торговельні мости  з ЄС. Митний союз торгує з ЄС. І це не буде жодною перешкодою.

Зрештою, відносини з Росією налагодяться через певний період після підписання угоди про асоціацію  з Європою, але ці кілька років треба пережити Україні. У міністерств має бути розрахунок, що буде в одному і в другому випадку.

...Я гадаю, що Україні треба дружити з усіма і ні з ким не сваритися. Це як у житті: що менше ворогів — то легше живеться.

Наталія БІЛОУСОВА, «День», Київ — Лондон — Київ
Газета: 
Рубрика: