Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Яка теплоізоляція потрібна Україні?

Ринок вентфасадів вимагає законодавчого регулювання
19 липня, 2008 - 00:00

На думку експертів, український ринок вентфасадів є одним із тих, що розвиваються найдинамічніше: поточного року його зростання можна прогнозувати на рівні 25—30%!

Але разом із тим наша країна не володіє ще достатнім досвідом для повноцінної теплоізоляції цих конструкцій, вважає регіональний менеджер із продажу «Rockwool Україна» Григорій Мошковський. За його словами, саме тому дуже важливо використати досвід інших країн, адже він може допомогти уникнути низки помилок...

А Україні, що разом із тим поставила собі за мету й поліпшити енергозбереження старих будівель, помилок робити, зрозуміло, не варто. Адже подужати такий величезний «шматок роботи» як державі, так і бізнесу, і приватникам буде нелегко. Ну, а якщо ще й переробляти потім півсправи... Тому експерти галузі виступають за виключно інноваційний підхід у підвищенні енергозбереження будівель.

«За останні десять років парк будівельних конструкцій, які відносяться до сфери теплової ізоляції будівель, кардинально змінився. На зміну одношаровим захищаючим конструкціям прийшли багатошарові... Як показують наші дослідження, а також дослідження багатьох інших організацій, двошарова теплоізоляція є одним із найвдаліших технічних рішень як за надійністю, так і за забезпеченням теплових характеристик конструкцій. Це особливо актуально саме сьогодні, коли Україна стоїть на порозі початку застосування так званих технологій пасивних будівель, що забезпечують необхідний температурний режим за рахунок підвищеного рівня теплоізоляції. Напрям пасивних будинків уже отримав активний розвиток у Європі. Однак в Україні таких технологій поки що немає. Але з розвитком сегменту вентфасадів, як одного з ключових елементів енергозберігаючих технологій, упевнений, енергозберігаючі системи отримають розвиток і в Україні», — розповідає начальник відділу будівельної фізики і ресурсозберігання Державного НДІ будівельних конструкцій Геннадій Фаренюк.

Але якісний матеріал — це півсправи. Адже його потрібно ще й професійно змонтувати... На це фахівці галузі звернули увагу в ході круглого столу «Проблематика будівництва будівель з вентфасадами. Безпека та якість будівельних матеріалів».

«Сьогодні в галузі недостатньо висококваліфікованих фахівців, хоч технологічно продумані матеріали і допомагають знизити вплив людського чинника...», — зазначив генеральний директор «Максибуд» Валерій Лазаренко.

У зв’язку з цим учасники круглого столу були одноголосні в тому, що ринок вентфасадів вимагає законодавчого регулювання. Адже, за словами Фаренюка, будівельні технології сьогодні можуть значно більше, ніж це передбачають нормативна база й вимоги з контролю. «У нас досить багато об’єктів, що побудовані будь-як, — акцентує він. — На жаль, ми стикаємося з такими випадками, коли, проводячи експертну оцінку теплових властивостей сучасних будівель, ми фіксуємо наявність плісняви в будівлях, що експлуатуються всього лише рік».

Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: