Однак генерального директора Харківського науково-виробничого об'єднання «Метрологія» Горислава Сидоренка, чий колектив створив унікальний технічний комплекс, який забезпечує еталонне відтворення цієї одиниці, на прес-конференції в Держстандарті журналісти так і не дочекалися. «Герой дня» віддав перевагу кулуарній роботі у Верховній Раді, де з'явилася загроза звести нанівець фінансування розробки державної еталонної бази в бюджеті наступного року, на що виділялося 4,7 млн. грн.
Замість Г. Сидоренка мас-медіа довелося задовольнятися вислуховуванням скарг винвідділів «Масандри» й «Союз-Віктана» на «самокатників»-нахаб, котрі дiйшли до того, що «копіюють» найвишуканіші напої, пускаючи їх у торгівлю за ціною, природно, нижчою. Експансія «цеховиків» призводить до згортання виробництва на легальних підприємствах.
Усе це підштовхнуло до роздуму. Чи варто гордитися, що тепер Україна входить до елітної групи країн, які мають еталони усіх основних фізичних величин Міжнародної системи одиниць? Адже в умах і серцях народу та його «невід'ємної частини» — народних депутатів якісні показники чи то вина, чи то бюджету, незмінно відступають перед кількісними. А філософія економії на необхідному, яка йде, звичайно, не від хорошого життя, і є поживним середовищем для розквіту всіляких сурогатів і підробок. Не отруїлися, і слава Богу. Й у цьому питанні створювати «еталонну базу» нам, ймовірно, доведеться ой як довго. Адже як би складно не було розробляти такі необхідні державні еталони вимірювань — це все одно нескінченно простіше, ніж будувати державу, де економіка працює чітко, як годинник, люди вчасно отримують пристойну зарплатню й не рахують кошти, заощаджені на купівлі небезпечних для здоров'я підробок.
№237 10.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»