Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Захистити виробника

Цю мету сьогодні ставить собі лише одна політична сила
15 вересня, 2007 - 00:00

Мета будь-якої партії — влада. Але лідер Партії національно-економічного розвитку України (ПНЕРУ) Павло Матвієнко заявляє, що його політична сила збирається повністю присвятити себе роботі на економічному полі («Ми займаємося економікою, а не політикою»). Матвієнко вважає, що завдання кожного політика — захист економічних інтересів країни.

Відповідні підходи були заявлені й на прес-конференції, яку нещодавно провела партія, роблячи акцент саме на своїй економічній програмі. Цікаво, що головною заслугою своєї партії Матвієнко вважає те, що вона була «першою партією, яка піднесла проблему захисту національного товаровиробника на рівень політичної дискусії». У результаті, за словами голови ПНЕРУ, в неї знайшлися прихильники та послідовники й серед інших партій, а її лави збільшились до 60 тисяч осіб (зазначимо, що для України такий загін активних прихильників і провідників партійних ідей — це аж ніяк не мало).

Не є таємницею, й Матвієнко цього абсолютно не приховує, що його партія була створена за участю Промінвестбанку. Саме це дозволяло не лише вести дискусію про підтримку національного виробника, а й без гучних слів робити дуже необхідну країні справу. За словами Матвієнка, за роки існування цієї політичної сили було зроблено істотний внесок у підтримку українського бізнесу — він обчислюється $60 мільярдами.

Один із лідерів партії в Запорізькому регіоні, керівник філії Промінвестбанку Олександр Чуприков стверджує, що вся ця сума спрацювала на економіку України «дуже ефективно, оскільки всі ці кошти повернулися до Промінвестбанку». Вони працювали, за словами Чуприкова, на реальну економіку, на всі її галузі, де створювалися нові робочі місця. Банкір зазначив, що далеко не всі банки мають сьогодні можливість підтримувати аграрний сектор, де ризики повернення кредитів істотно вищі, бо залежать ще й від погодних умов. А Промінвестбанк, як стверджує Чуприков, останнім часом щороку допомагає селу, виділяючи мільярди гривень на збирання врожаю, придбання сільгосптехніки. «Ідеологія партії, яка полягає в тому, щоб постійно підтримувати національного виробника, втілюється й у роботі банку, — говорить Чуприков, і додає — й навпаки».

Про ефективність обраного ПНЕРУ курсу на підтримку національного виробника говорив журналістам, беручи за приклад своє підприємство, директор херсонського заводу «Паллада» Микола Слуцький. Він наголосив, що всі партії, які правили досі, обіцяли багато чого зробити, але все «колись у майбутньому, тоді як український народ потребує нормального благополучного життя вже сьогодні». На відміну від інших партій, ПНЕРУ, за словами директора «Паллади», все робить саме для цього. Він розповідає історію свого підприємства, яке у 1990-ті роки мало значні борги, а тому було на межі банкрутства. І ніхто не хотів допомогти — ні політичні сили, до яких зверталося керівництво заводу, ні банки. А у ПНЕРУ та Промінвестбанку підтримали унікальне підприємство, допомогли підвестися з колін, розповідає директор. «Зараз, — заявив він, — наш цілком державний завод упевнено дивиться в майбутнє, став одним із лідерів українського суднобудування. Він забезпечений замовленнями до 2010 року, має чи не найвищу зарплату в галузі, виплачується навіть 13-та зарплата, про яку вже давно забули на багатьох підприємствах, а за необхідності видаються безвідсоткові позики. Усе це й дозволило зберегти колектив. Ніхто з робітників провідних спеціальностей навіть не думає про те, щоб поїхати кудись на заробітки».

Про особливості економічної програми ПНЕРУ журналістам розповів доктор економічних наук, генеральний директор страхової компанії «Вексель» Василь Фурман. Він піддав критиці процес ухвалення економічних рішень Верховною Радою, коли стопориться чимало законів, зокрема й такі вкрай необхідні для розвитку економіки, як закони про акціонерні товариства, про обов’язкове медичне страхування. Ще гірше, говорить Фурман, — що багато законів в Україні не виконуються, наприклад, закон про «автогражданку», який ухвалили, але вже три роки він практично не чинний. Фурман також стверджує, що «в Україні відсутнє законодавство, яке забезпечує суверенітет фінансової системи в умовах вступу до СОТ». «Якщо зараз у цьому напрямку нічого не робити, то, на думку експертів, — через 3— 5 років понад 90% українського банківського капіталу належатиме іноземцям, адже й сьогодні їм належить більш як 40%. При цьому іноземці не привнесли в український фінансовий сектор ні знижених відсотків на кредити, ні нових технологій. А у страховій справі вже сьогодні іноземцям належить близько 70% капіталу класичних страхових компаній», — підкреслив номер четвертий виборчого списку ПНЕРУ.

Ознайомлюючись з програмою ПНЕРУ, журналісти могли пересвідчитися, що вся вона будується на підтримці національного товаровиробника. «Ми повинні захищати нашого виробника, створити такі заходи протекціонізму, щоб він зміцнів і зміг виходити на зовнішній ринок. На сьогодні — це головне питання. Якщо ми над цим працюватимемо — то всі геополітичні протистояння, на хвилях яких ми зараз перебуваємо, відійдуть на другий план, — говорить Матвієнко, й додає: — Наша партія акцентує увагу на сильній економіці й силі закону. Це головне політичне питання, яке ставить перед собою ПНЕРУ…». Матвієнко зауважує, що «практичний досвід роботи в бізнесі й економіці, який мають представники партії, допоможе істотно вдосконалити законодавство».

ПНЕРУ нещодавно прийняла звернення до всіх політичних сил України. «Ми закликаємо всіх — давайте створимо умови для реалізації наших українських товарів. Думаю, у цих питаннях ми знайдемо прихильників у всіх блоках… Я в цьому певний», — говорить лідер партії.

Але підтримка вітчизняного виробника для Партії національно-економічного розвитку України, звісно, не самоціль, а лише засіб, інструмент для того, щоб поліпшувати добробут нації. Важливим пунктом виборчої програми ПНЕРУ є підвищення прожиткового рівня громадян. «Ми за те, щоб була можливість кредитувати під низькі відсотки. Ми не лише виступаємо під цими гаслами, а й робимо реальні справи», — сказав Павло Матвієнко, зазначивши, що Промінвестбанк підписав угоду з Інститутом банківської справи, згідно з якою студентам цього ВНЗ надається кредит на 10 років усього під 3%. «Якщо цей приклад впровадимо на державному рівні, то ми практично допомагатимемо нашій молоді», — сказав лідер партії. «Власні ресурси, власна робоча сила, власні інвестиції — це ті важелі, які треба задіяти, щоб поліпшувати соціальне забезпечення населення», — додав він.

У ПНЕРУ впевнені, що партія має всі шанси отримати в парламенті так звану золоту акцію й узяти участь у створенні коаліції. «Своєю участю в роботі Верховної Ради ми допоможемо Україні вийти з політичного колапсу, коли непримиренні противники не можуть дійти згоди», — вважає Матвієнко. При цьому він сказав журналістам, що його політична сила готова співпрацювати з іншими партіями й блоками, якщо вони підтримають ідею захисту вітчизняного товаровиробника. «Ми закликаємо всіх, давайте перемкнемо увагу на економічні питання. Ті, хто розуміє й підтримує цю ідею, будуть нашими союзниками», — сказав він і зауважив, що в цьому питанні ПНЕРУ знайде прихильників і в Партії регіонів, і в Блоці Юлії Тимошенко, і в «Нашій Україні».

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: