Центральний гірничо-збагачувальний комбінат, 51% акцій якого належить державі, виявився найзбитковішим у галузі в 2003 році. Про це стало відомо на представленні фінансових підсумків роботи «Укррудпрому», до складу якого входить ГЗК. Голова наглядової ради «Укррудпрому» Анатолій Федяєв заявив, що підприємство стало заручником наслідків неякісного управління з боку попереднього складу менеджерів. Керівництво ЦГЗК змінилося в жовтні минулого року, і відтоді комбінат почав поступово виходити з кризи. До цього кілька років фактичний контроль над підприємством належав групі «Приват».
Діяльність колишнього керівництва комбінату нині розслідують правоохоронні органи. До справи, яку веде прокуратура Кривого Рогу, ввійшли факти зловживань на суму понад 80 мільйонів гривень. Прокуратура Кривого Рогу, як повідомляло 12 березня агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Дніпропетровської обласної прокуратури, готова передати справу до суду. Справу, як нагадує агентство, порушили 26 грудня минулого року за ст. 364 (частина 2-а) КК України за фактом зловживань, які завдали істотних матеріальних збитків комбінату. Прізвища посадових осіб, яким висунули обвинувачення, не розголошують.
Перший заступник голови Фонду держмайна Євген Григоренко вважає, що Центральному ГЗК доведеться витратити чимало часу, щоб відсудити завдані збитки, але ФДМ має намір сприяти доведенню цієї історії до логічного кінця. Як сказав «Дню» Григоренко, не можна трактувати інакше, як порушення, той факт, що в 2003 році керівництво комбінату підписало доповнення до кредитного договору з «Приватбанком», згідно з яким вартість позики становила 99% річних, причому з моменту укладення кредитного договору (а це 1999 рік). «Таких кредитних ставок у нашій країні немає й абсолютно очевидно, що в цьому випадку фінанси підприємства, контрольний пакет якого належить державі, перенаправляли на користь приватної структури», — каже Григоренко. На його погляд, нинішня тяганина в розслідуванні справи екс-керівництва Центрального ГЗК пояснюється тим, що сторона, яка протистоїть державі, має великий «моральний люфт».
Фонд держмайна готує приватизацію холдингу «Укррудпром», до якого входить ЦГЗК, у 2004 році. Безумовно, нинішні фінансові проблеми, які комбінат успадкував від минулого керівництва, можуть знизити ринкову вартість холдингу. У зв’язку з цим керівники ФДМ та «Укррудпрому» вже досягли домовленості координувати зусилля, спрямовані на виведення підприємства з кризи. Без визнання недійсними багатомільйонних угод, які стали причиною нинішніх величезних боргів Центрального гірничо-збагачувального комбінату, вирішення цього завдання виглядає малореальним.