За підрахунками громадського об’єднання «Голос громади Києва» протягом останніх чотирьох місяців у столиці роздано 398 земельних ділянок загальною площею понад 690 гектарів. 183 з цих ділянок віддано під забудову, і, як виявилося, аж ніяк не соціальну. Для прикладу: з 77-ми земельних ділянок, наданих для будівництва житлових будинків, тільки одна передбачає будівництво соціального житла. 60,5% безцінної київської землі віддано для комерційної діяльності. У рішеннях Київради однією з підстав для продажу чи оренди земельних ділянок вказується наявність на них нерухомого майна. Та лише на 91 із 398 виділених ділянок є власність. Тобто на 63% відданих земельних ділянках немає власності. Цікавим є також той факт, що на 120 проектах рішень, погодження Головного управління економіки та інвестицій міської адміністрації датується раніше, ніж дата подання самого проекту рішення. 19 ділянок загальною площею 195,4 га виділені у зелених зонах Києва, в тому числі 22,4 га — землі лісового фонду. Зменшення зелених зон породить неабиякі проблеми для киян. Виходить, Київрада не прозоро розподіляє землі, причому громадянам і собі у збиток.
Прикро, що багата київська земля, яка щомісяця дорожчає, продається за актами експертної оцінки 6— 11 місячної давнини. Так, земельна ділянка площею 0,2487 га продана приватному підприємству «Союзавтоцентр» за актами експертної оцінки 14-місячної давнини лише за два мільйони гривень.
На жаль, земельна політика Київради багато в чому побудована на корупції. Це відзначав, зокрема, депутат Володимир Бондаренко. Фактично члени всіх фракцій більшості, створеної у Київраді, отримали земельні наділи. За підрахунками громадського об’єднання «Голос громади Києва» депутати промерської більшості та їхні бізнесові й політичні партнери за чотири місяці діяльності розподілили між собою більше 142 гектарів або 22% виділеної на продаж київської землі. Найбільше землі одержав блок Леоніда Черновецького (48,5 га), «Громадський актив Києва» — 45,7 га, «Єдність» — 22 га, «Народний блок Литвина» 16,9 га, Партія регіонів — 7 га, Наша Україна — 2,46 га.
З цього приводу Сергій Батурин заявив, що за всім цим стоїть лише одна людина — Леонід Черновецький. Іншим, будучи представниками виконавчої гілки влади, важко голосувати проти рішення мера. Ірина Самаріна стверджує, що, безумовно, є підстави для проведення референдуму щодо відставки мера. Якщо ж ситуація не зміниться, члени партії «Велика Україна» звернуться до прокуратури, зазначила вона.