У задовгій суперечці щодо дати проведення зборів акціонерів між Фондом держмайна України та правлінням ВАТ «Укртелеком» учора поставили крапку. Як і наполягав з самого початку ФДМ, збори акціонерів національного оператора зв’язку відбулися 17 лютого. Таким чином, нещодавнє повідомлення про те, що сторони влагодили питання про перенесення зборів на квітень, яке поширило правління «Укртелекому», виявилося, м’яко кажучи, недостовірним.
За кілька годин до початку зборів голова ФДМ Михайло Чечетов сказав «Дню», що прийняте ним «досить жорстке» рішення щодо дати продиктоване гострою необхідністю розібратися зі станом фінансово-господарської діяльності компанії. «Якщо дах тече, то нічого чекати, коли завалиться стеля: її треба вчасно залатати», — змалював він ситуацію. Зі слів М. Чечетова, жодних кадрових питань винести на збори не планують, крім «невеликої ротації» серед членів Наглядової ради. А представляти інтереси держави — головного акціонера «Укртелекому» (92,86% акцій) — Фонд доручив голові Наглядової ради Сергію Льовочкіну.
М. Чечетов також повідомив про підготовлювані зміни в статуті компанії, спрямовані на те, щоб посилити контроль із боку держави за її фінансово-господарською діяльністю. «Найголовніше — це зробити «Укртелеком» максимально публічною та прозорою компанією. Там крутяться величезні гроші... Тому будь-яка спроба відчужити від контролю за ними Наглядову раду та ФДМ не вітається. Ховати гроші можна від дружини або від тещі, але рух державних грошей у таких масштабах не можуть проводити потай від тих структур, які уповноважені здійснювати контроль. Передусім я маю на увазі Наглядову раду, куди входять виключно державні службовці вищого рівня, — від кого ж приховувати?», — зазначив голова ФДМ. Здійснювані кроки М. Чечетов розцінює як певний етап передприватизаційної підготовки «Укртелекому»: ставши справді прозорою, компанія значно додасть у ціні.
Тим часом урядовий комітет промислової політики, паливно-енергетичного комплексу, екології та надзвичайних ситуацій підтримав рішення правління оператора про проведення загальних зборів акціонерів у квітні і доручив ФДМ поінформувати про це акціонерів компанії. Водночас голова НР С. Льовочкін ранiше через небажання правління «Укртелекому» та його реєстратора ВАТ «ЕНСТІ Трансфер» провести збори в лютому запропонував ФДМ і Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку розглянути можливість розірвати генеральну угоду з головою правління ВАТ Сергієм Січкаренком і позбавити ліцензії реєстратора. У свою чергу, М. Чечетов запропонував Президенту України Леоніду Кучмі «негайно звільнити» С. Січка ренка, оскільки останній відмовився забезпечити роботу із проведення зборів 17 лютого.
Як стало відомо агентству Інтерфакс-Україна, голова правління ВАТ «Укртелеком» Сергій Січкаренко вчора подав у відставку. «Я зробив цей крок не тому, що не хочу працювати, і не тому, що мене залякали десятки перевірок, які в даний момент проводяться в компанії, — сказав він, — а через категоричну незгоду з позицією Фонду держмайна України, який проводить зібрання акціонерів». У ситуації, коли ніхто не хоче поступатися, важко розраховувати, що конфлікт закінчиться компромісом.