Свято поклоніння індуїстській богині Дурзі не має сталої дати, припадає на осінь і триває чотири дні. Ім’я Дурґа можна перекласти як «важкодоступна». Цю богиню часто зображують страхітливою: з вісьмома руками, іклами, обвитою отруйними зміями. Втім, все — з виховальною метою. Вважається, що грізний вигляд потрібен божеству, щоб налякати грішників і змусити їх покаятись. За віруваннями, Дурґа не прагне просто нищити зло, вона перетворює його у благу енергію. Між іншим, богиня також є покровителькою жінок, до неї звертаються при пологах.
Значення Дурґа-Пуджа зросло під час британського колоніального панування в Індії. В інтернеті дізнаємося, що згодом свято стало одним із символів індійського національно-визвольного руху. А коли країна отримала незалежність від Великої Британії, перетворилося на одне з основних індуїстських свят.
На світлині — Колката напередодні Дурґа-Пуджа. Робочі виносять фігуру богині Дурґи з майстерні, щоб відвезти її до пандалу, споруди на кшталт шатра, де збираються для різних святкувань.
ФОТО РЕЙТЕР