Семеру, або гора Семеру, — вулкан, розташований у Східній Яві, Індонезія. Це найвища гора на острові Ява., і її назва походить від індо-буддійської міфічної гори Меру або Сумеру, обителі богів.
16 січня вдень вулкан пройшов значну фазу виверження. Пірокластичний потік (суміші гарячих вулканічних газів, попелу та скельних уламків. — Ред.) пройшов відстань приблизно 4500 м, повідомляє Індонезійське агентство цивільного захисту BNPB, пише www.volcanodiscovery.com. Шлейфи золи піднялися на висоту 5500 м над рівнем моря. Вулканологи обсерваторії зареєстрували відповідний сейсмічний сигнал з амплітудою до 22 мм, який тривав протягом значного тривалого періоду 4287 секунд (приблизно 1 година 20 хвилин).
Напередодні влада наказала жителям двох сіл бути готовими до продовження вулканічної активності та порадила людям, що мешкають у басейні річки Кура-Кобокан, бути пильними щодо можливого потоку «холодної лави», спричиненого високою інтенсивністю опадів, що поєднуються з вулканічним матеріалом, пише www.thejakartapost.com. Центр зменшення вулканічної та геологічної небезпеки (PVMBG) надав рівень оповіщення щодо Семери — waspada (обережність), другий у чотирирівневій системі оповіщення в країні.
Вулкан почав вивергатися у грудні 2020 року, змусивши владу евакуювати приблизно 550 людей. Інші вулкани архіпелагу також демонструють посилену активність за останні кілька місяців. Гора Ілі Левотолок у Лембаті, східна Нуса-Тенгара, виверглась наприкінці листопада 2020 року, що змусило понад 4600 жителів покинути свої домівки заради безпеки. Нагадаємо, Індонезія розташована вздовж Тихоокеанського вогняного кільця і має 127 вулканів — 69 з них діють.
Нещодавній землетрус на острові Сулавесі в Індонезії призвів до загибелі 56 осіб, у списках постраждалих не менше 800 жителів. Зруйновані будинки 15 тис. індонезійців.