Як випливає із зодіакальної географічної астрології, Україні відповідає знак Тельця. Телець — найспокійніший і найнадійніший знак Зодіаку, йому властиво відкидати спортивний азарт боротьби і нерозважну активність, він втілює природну мудрість життя.
Телець-Україна міцно стоїть на землі, завжди маючи під ногами оброблений ґрунт. Цей зосереджений і досить пасивний знак відрізняється розвинутим інстинктом володіння, який робить його господарем життя.
В оточенні речей і форм зовнішнього світу Телець-Україна прагне відчути себе на своєму місці. Телець намагається не лише матеріально, а й використовуючи почуття тих, хто його оточує, забезпечити стабільність ситуації, яка гарантувала б йому необхідний спокій і комфорт.
Телець — це той знак, який будь-яку справу робить з душею, будучи опорою буттю. Він може досить довго нести психологічно важкий вантаж, при тому що ті, хто поруч з ним, можуть навіть не підозрювати цього.
Утілюючи об’єктивність земного, Телець — демократичний. Він прямує до мети повільно, але вірно, шляхом золотої середини. Корисність і доцільність — це основні рушійні сили діяльності Тельця-України. Він будь-що робить лише тоді, коли впевнений у тому, що намічене буде прибутковим і корисним.
Під впливом Сатурна, цієї далекої, холодної та похмурої планети, яка 2012 року управлятиме всіма знаками Зодіаку, — Телець вчитиметься долати життєві випробування, наполегливо працювати і бути дисциплінованим. Сатурн сприятиме тому, аби кожна людина несла свій тягар, дотримуючись при цьому порядку і життєвої безпеки. У негативних життєвих ситуаціях Сатурн спонукає відновлюватися і все починати спочатку. Будучи розпорядником життєвих циклів, Сатурн успішно управляє психологічними кризами і подальшими більш-менш стабільними періодами як у політичному, так і в економічному житті Тельця-України.
Рік Сатурна — кожен сьомий, тож у ХХ столітті це були 1900, 1907, 1914, 1921, 1928, 1935, 1942, 1949, 1956, 1963, 1970, 1977, 1984, 1991 і 1998 роки. Коротко проілюструємо ці та інші якості року Сатурна на прикладах з історії ХХ століття.
1900 рік
У Харкові 29 січня була утворена перша на східноукраїнських землях українська політична організація — революційна українська партія (РУП). Основна вимога — національно-культурна автономія в межах Росії. У Харкові 1 травня вперше в Україні відбулася велика політична демонстрація, в якій взяли участь 10 тисяч людей. Її було розігнано військами, заарештовано 150 демонстрантів. Навесні 1900 року у Львові було видано брошуру Миколи Міхновського «Самостійна Україна», яка використовувалася як програмний документ РУП. У травні 1900 року в Галичині були засновані перші організації «Січ». В Одесі 1 червня розпочався нелегальний Всеукраїнський з’їзд студентів. Були представники з Москви, Петербурга, Києва, Харкова. 17 червня всіх делегатів було заарештовано. У Ялті з ініціативи А. Чехова відкрито пансіонат для хворих на туберкульоз.
1907 рік
У Харкові, Катеринославі та інших містах України 9 січня відбулися страйки робітників з нагоди річниці «кривавої неділі». Від кінця квітня до початку травня 1907 року в Києві, Одесі, Полтаві, Харкові та Юзівці відбулися першотравневі страйки та мітинги. З 20 лютого до 3 червня діяла II Державна дума, у складі якої була Українська парламентська громада. 3 червня вийшов царський маніфест про розпуск Думи і зміну виборчого закону. Поразка революції 1905—1907 рр. 11 липня царський уряд видав нові правила щодо організації автономії університетів, які мали репресивний характер. У липні 1907 року в Києві Микола Садовський заснував перший стаціонарний український театр. Того ж року Михайло Грушевський виступив з ініціативою про переїзд до Києва керівництва і друкованих органів Українського наукового суспільства ім. Тараса Шевченка.
1914 рік
У лютому відбувся масовий рух з протестом проти заборони царського уряду святкувати 100-річчя з дня народження Т. Шевченка. 1 березня П. Нестеров здійснив перший авіапереліт за маршрутом Київ—Одеса. 19 липня Німеччина оголосила війну Росії. Розпочалася Перша світова війна 1914—1918 рр. У серпні 1914 року у Львові було засновано Головну Українську Раду, яка об’єднала провідні політичні течії, що ставили за мету державну незалежність України. У серпні 1914 року австрійський уряд дав дозвіл на створення формувань Українських січових стрільців, які в кількості 2500 людей склали військову присягу в місті Стриї. 9—10 вересня в Карпатах розпочалися перші бої Українських січових стрільців з частинами російської армії. З 10 серпня до 13 вересня російські війська захопили Східну Галичину та Північну Буковину (Галицька битва). У Канаді 1914 року постало товариство «Самостійна Україна».
1921 рік
17 січня у Відні було створено Український вільний університет (з осені 1921 р. функціонував у Празі). У Харкові 25 січня РНК УРСР затвердила постанову про Українську академію наук. У січні — лютому відбулися антибільшовицькі виступи українських селян. Повстання моряків у Кронштадті. 14 лютого було підписано мирний договір Радянської України з Литвою. У Харкові з 25 лютого до 3 березня пройшов V Всеукраїнський з’їзд Рад. Було ухвалено план ГОЕЛРО та рішення про запровадження української мови в загальноосвітніх школах. У Ризі 18 березня було підписано Ризький договір, відповідно до якого польський уряд визнав УРСР. У Москві 8 травня було ухвалено рішення ЦК РКП (б) про вивезення з України протягом травня 40 залізничних ешелонів хліба. У липні при ВУЦВК було створено Центральну комісію з допомоги голодуючим. З 4 до 29 листопада відбувся героїчний «крижаний похід» загонів армії УНР на Правобережжі, який завершився відступом армії УНР (із 2000 добровольців з оточення вирвалося лише 120).
1928 рік
У січні було ухвалено рішення РНК СРСР про достроковий збір усіх платежів із селян. Початок проведення надзвичайних заходів у сільському господарстві. У Москві з 18 травня до 5 липня відбувся судовий процес «Шахтинська справа». То була сфальсифікована судова справа, пов’язана з так званою підривною діяльністю технічної інтелігенції проти радянської влади. У Горлівці 5 листопада робочими інженерами заводу було виготовлено гірничодобувне устаткування першої вітчизняної вирубної машини ДТ. 28 листопада в Березівському районі Одеського округу було створено першу в СРСР машинотракторну станцію (МТС).
1935 рік
19 квітня в Москві відбулася зустріч М. Горького з групою українських радянських письменників. У травні в Києві було оголошено чергову чистку в КП(б)У. 31 травня РНК СРСР та УК ВКП(б) затвердили постанову щодо ліквідації дитячої безпритульності та бездоглядності в країні. У Києві 19 липня було ухвалено рішення Політбюро ЦК КП(б)У про вилучення обкомами КП(б)У «зінов’євсько-троцькістської і націоналістичної літератури» з бібліотек України. 31 серпня забійник шахти «Центральна-Ірміно» в місті Кадиєвка (Донецька область) Олексій Стаханов установив рекорд з видобутку вугілля, перевищивши норму в 14 разів. Ця подія започаткувала стахановський рух. У Москві 25 вересня затверджено постанову РНК СРСР і ЦК ВКП(б) про зниження цін на хліб та ліквідацію карткової системи на м’ясо, рибу, цукор, жири і картоплю. У Києві 4 листопада було відкрито тролейбусне сполучення.
1942 рік
У січні почав діяти Кримський фронт, з 8 січня до 20 квітня тривав загальний наступ Червоної армії. У січні — травні почалася активізація партизанської боротьби в окупованих німецько-фашистськими загарбниками областях республіки. У Києві 9 лютого гітлерівці заарештували Олену Телігу та інших представників української ОУН-М. 13 лютого розпочалося примусове вивезення українців на роботу до Німеччини. 21 лютого поетеса Олена Теліга була розстріляна нацистами в Києві. 12 травня розпочався наступ радянських військ під Харковом, 17 липня — битва на Волзі. У липні 1942 року після запеклих боїв радянські війська залишили Донбас. Україна повністю була окупована німецькими військами. У жовтні ОУН утворила Українську повстанську армію (УПА). 19 листопада розпочався контрнаступ радянських військ під Сталінградом. 18 грудня почалося звільнення території України від нацистських окупантів.
1949 рік
25—28 січня в Києві відбувся ХVI з’їзд КП(б)У, на якому першим секретарем ЦК КП(б)У було обрано М. Хрущова. Чергова чистка в Компартії України, різке посилення кампаній проти «космополітизму» і «підлабузництва перед Заходом». НТШ почало видавати «Енциклопедію українознавства». 28 серпня в Мукачеві на релігійному з’їзді було скасовано унію Греко-католицької церкви в Закарпатті. 24 жовтня у Львові вбито письменника Ярослава Галана. У Києві 21 листопада Президія Верховної Ради УРСР затвердила державний гімн, герб і прапор УРСР. УРСР вступила до Міжнародного Червоного Хреста і стала постійним членом Всесвітнього поштового союзу (ВПС).
1956 рік
У Москві 14—25 лютого відбувся ХХ з’їзд КПРС, на закритому засіданні якого М. Хрущов доповідав про культ особи Й. Сталіна та його наслідки. Було взято курс на десталінізацію суспільного життя СРСР. 8 червня почав діяти газопровід Шебелинка—Харків. 27 серпня відбулося святкування 100-річчя від дня народження Івана Франка. У серпні в СРСР почалася реабілітація розстріляних, висланих або незаслужено забутих діячів української культури. Восени 1956 року почалося часткове звільнення з концтаборів засланих українських політичних в’язнів.
1963 рік
23 січня в США у штатах Нью-Джерсі, Пенсильванія, Іллінойс, Коннектикут, Огайо, Арізона та інших відзначався День України. У Запоріжжі 10 лютого сталевари мартенівської печі № 5 заводу «Запоріжсталь» установили світовий рекорд з виплавки стали. У Києві 11—15 лютого відбулася наукова конференція з питань культури української мови, де прозвучали протести проти русифікації України. 3 березня відбулися вибори до Верховної Ради УРСР. У Києві 4 березня вийшла постанова Секретаріату ЦК Компартії України про видання українською мовою «Загальної декларації прав людини». 8 жовтня було здійснено запуск другої черги Північно-Кримського каналу. Наприкінці 1963 року в Кривому Розі відбувся робочий страйк, викликаний підвищенням цін на продукти харчування. 1963 року в Херсоні було утворено нелегальну організацію «Вісники свободи України».
1970 рік
У січні в Києві вийшов перший випуск позацензурного журналу «Український вісник». 15—22 січня проводився перепис населення СРСР. У Києві 17 квітня було відкрито Палац культури «Україна» — один із найбільших у СРСР. Верховна Рада УРСР 8 липня затвердила Земельний кодекс УРСР. В Івано-Франківську 17 листопада розпочався судовий процес над активним учасником дисидентського руху Валентином Морозом, що викликало хвилю протестів як в Україні, так і за кордоном. 28 листопада трагічно загинула громадська діячка, учасниця дисидентського руху, художниця Алла Горська. 1970 року УРСР стала постійним членом Всесвітньої організації інтелектуальної власності і членом Спеціального комітету ООН проти апартеїду.
1977 рік
14 січня в Комунарську на металургійному заводі розпочалася експлуатація найбільшої в Донбасі доменної печі № 1-біс об’ємом 3 тис. кубометрів і потужністю 2,3 млн т чавуну на рік. 5 лютого заарештували лідера Української Гельсінської групи Миколу Руденка та Олексу Тихого. Групу очолив письменник Олесь Бердник. У Києві 29—30 березня відбувся ІV з’їзд учителів УРСР. 11—18 квітня в Києві відбулася Міжнародна рада з ядерної фізики. 4 квітня було заарештовано членів Гельсінської групи Миколу Матусевича і Мирослава Мариновича. 27 вересня заарештували Гелія Снєгірьова, який 28 грудня 1978 року помер від тортур. У Київській області на Чернігівській АЕС було поставлено на промислове навантаження перший блок потужністю 1 млн кВт/ч. 9 листопада в Києві Українська Гельсінська група оприлюднила «Маніфест Українського правозахисного руху». 1977 року УРСР як член ООН увійшла до складу Комітету з економічних проблем.
1984 рік
У Москві 3 січня вийшов указ Президії ВР СРСР про нагородження Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона АН УРСР орденом Жовтневої революції. У Москві 1 вересня було ухвалено рішення ЦК КПРС і РМ СРСР про зниження державних цін на низку товарів народного споживання. У Римі 7 вересня помер патріарх Української греко-католицької церкви кардинал Йосип Сліпий. Його наступником став митрополит Мирослав Любачівський. У листопаді у Львові органами КДБ було заарештовано голову Комітету захисту Української католицької церкви В. Кобріна. 1984 року УРСР обрано непостійним членом Ради Безпеки ООН.
1991 рік
12 лютого Верховна Рада УРСР затвердила постанову про відновлення автономії Криму. 17 березня відбувся всесоюзний референдум про збереження СРСР. В УРСР «за» проголосувало 70,15% його учасників. У Києві 16 — 19 квітня відбувся Х (перший незалежний) з’їзд письменників України, а 17 квітня Верховна Рада УРСР затвердила Закон УРСР про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні. У Москві 19 — 21 серпня було здійснено спробу державного перевороту (ГКЧП). 24 серпня Верховна Рада УРСР проголосила Акт про державну незалежність України, а 1 листопада — «Декларацію прав національностей України». 1 грудня Всенародний референдум підтримав Акт проголошення незалежності України. Президентом України було обрано Л. Кравчука. 8 грудня було підписано Мінську угоду про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД). СРСР припинив своє існування.
1998 рік
15 січня Верховна Рада України 317 голосами з 361 проголосувала за ратифікацію «Великого договору» між Україною і Росією. 22 березня відбулися вибори народних депутатів до Верховної Ради України відповідно до нового закону за змішаною мажоритарно-пропорційною системою. У листопаді в Закарпатті сталася велика повінь — загинуло 18 осіб, зруйновано 2655 будинків і 2800 будинків потрібно було капітально відремонтувати. 1998 року в Києві відкрився офіс військового представництва НАТО.
Насамкінець слід зазначити, що переважно наводилися події з історії України, які характеризували чітку тенденцію років Сатурна до структуризації та систематизації подій і посилення організаторських здібностей людини й суспільства загалом.