Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Європа відповідальна за те, що трапилося в Україні...»

У Києві відбувся концерт міжнародного гурту Roni Ben-Hur Trio
29 липня, 2014 - 11:22
ДЖАЗМЕН АРК ОВРУЦЬКИЙ — КОНТРАБАСИСТ І ОДИН ІЗ КРАЩИХ БАС-ГІТАРИСТІВ ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПРОСТОРУ, СТАВ СПІВОРГАНІЗАТОРОМ КОНЦЕРТУ В КИЄВІ / ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ГАСТРОЛЕЙ

Вечір відбувся у рамках заходів на підтримку джазового фестивалю Ukraine jazz summer -2014 і пройшов під патронатом Посольства Ізраїлю в Україні.

Джаз — один із особливих видів музичного мистецтва. Він виник у результаті змішування двох великих традицій — західноєвропейської та західноафриканської. Не ставши ані музикою чорношкірих, ані європейців, джаз перетворився на музику інтелектуалів. Завдяки поєднанню неповторних ритмів Африки та європейської гармонії джаз дарує відчуття свободи, пробуджує позитивні якості людської душі. Саме цього зараз потребує все наше суспільство. І такий позитив киянам і гостям нашої столиці подарувало міжнародне тріо музикантів — гурт Roni Ben-Hur Trio (США, Бразилія, Ізраїль) : Роні Бен-Гур — гітара, Дудука да Фонеска — ударні та Арк Овруцький — контрабасист і один із кращих бас-гітаристів пострадянського простору, який став співорганізатором концерту в Києві. До речі, Овруцький вважає, що іноземні артисти бояться до нас їхати, тому що отримують суперечливу інформацію зі ЗМІ.

— В Україні завжди було важко організувати подібний виступ, особливо зараз, коли фактично йде війна на сході країни. Люди мають моральні та фінансові проблеми, багато з них емігрували. Утім,  аудиторія, заради якої ми це робимо, все-таки є, — каже джазмен Арк ОВРУЦЬКИЙ. — Будь-яка війна гальмує розвиток культури. Ми чекаємо і сподіваємось, що ця ситуація, яка зараз є в Україні, скоро скінчиться. І люди житимуть в мирі та злагоді, займатимуться мистецтвом, музикою й творитимуть.

На вечорі музиканти виконували твори зі збірки композицій, які було записано достатньо давно, а також — перший сингл, створений разом із Арком Овруцьким в тріо.

Зірка програми — віртуозний гітарист і бездоганний свінгер Роні Бен-Гур відвідав Україну вперше, але він зізнався, що знає про непросту політичну ситуацію, яка триває вже протягом дев’яти місяців у нашій країні: «Звісно, ми були налякані, коли їхали в Київ, переживали. У Франції мали купувати квитки на літак, і тоді виявилось, що небо «зачинене», але ми сказали, що все одно полетимо до Одеси чи будь-якого іншого міста, тому що нам треба виступити в Україні», — зізнався музикант. Він розповідає, що сам жив у місті конфлікту в Ізраїлі, тому має розуміння того, який це жах. «Події, які відбувалися там, дали мені зрозуміти, що поки в нас є сили та можливості, ми маємо нести мир, спонукати людей до взаєморозуміння, незважаючи на те, звідки вони родом».

Арк Овруцький — корінний киянин, каже, що підтримував Революцію Гідності, але для нього музика стоїть на першому місті.

На концерті гра музикантів заворожувала й дозволила поринути в неповторний світ гармонії, витворений піднесеними мелодіями гітари, чітким ритмом барабана, мрійливим звучанням контрабаса. Свій виступ музиканти розпочали присвяті Україні.

— Якщо ти — артист, музикант чи художник, ти дуже чутливий до всього, що відбувається: вбивства, жахливі смерті, це впливає на тебе.... Вмикаєш телевізор, де кажуть, що збитий пасажирський Боїнг-777 і три сотні людей загинуло, і думаєш, Боже, який жах! Я вважаю, що Європа у відповіді за те, що трапилося в Україні», — каже бразильський барабанщик Дудука да Фонеска.

Юлія БАЛКА, Тетяна ДЯЧЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: