ФІЛЬМ ТИЖНЯ
«Етюди про Врубеля». 19 березня (у рамках «Музей кіно») у кінотеатрі «Ліра» покажуть легендарну стрічу Леоніда Осики (1989 р.)
Сценарій до фільму Л.Осика написав разом із Сергієм Параджановим. Вперше режисер відмовився від послуг композитора і сам компонував музичний ряд картини з творів сучасників Врубеля — Скрябіна, Рахманінова та Рубінштейна. Фільм розказує про київський період життя і творчості великого російського художника Михайла Врубеля (1856—1910 рр.), наслідком якого стали геніальні розписи та всесвітньовідомий іконостас Кирилівської церкви. Але цей київський період виявився дуже трагічним для художника. У картині зіграли актори: Давід Гіоргобіані, Анатолій Ромашин, Кость Степанков, Борис Хмельницький, Микола Крюков, Ольга Гобзєва та інші.
КНИЖКА ТИЖНЯ
Про ведення партизанської війни. Уперше за 20 років незалежності України у Львові видали військово-тактичний посібник
Львівське видавництво «Астролябія», що віднедавна спеціалізується на мілітарній літературі, випустило дві частини найвідомішої книжки зі стратегії і тактики партизанської війни майора швейцарської армії Ганса фон Даха під назвою «Тотальний опір: інструкція з ведення малої війни для кожного». За перші місяці після появи на книжкових прилавках український переклад видання опинився в числі найбільш продаваних, повідомляє radiosvoboda.org. Чим цей підручник добрий для українців? Не лише тим, що є тактичним, а й тим, що показує ціну людського життя, забирає ілюзії. Тут є єдино правильний висновок, що кожен народ має чинити опір до кінця. Для людини природно хотіти миру, але щоб його забезпечити, треба бути готовим до війни. Ми не були до цього достатньо готові, ми своєю слабкістю провокували напад на свою країну. Тепер маємо плоди.
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
«Альберт, або Найвища форма страти». 15 березня у Національній музичній академії України відбудеться літературно-музичний перформанс
«Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів, — розказав Юрій АНДРУХОВИЧ. — У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала — і певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок. Історію Альберта ми намагаємося розіграти в дусі середньовічного мораліте, залишаючи у фіналі знаки запитання, що стають знаками надії». У перформансі також беруть участь: Уляна Горбачевська (голос) і Марк Токар (контрабас, голос), графіка — Анатолій Бєлов, vj group «CUBE» відео, звук — Віктор Новожилов, ідея проекту — Оля Михайлюк.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Не плачте за мною ніколи». 18 березня Лариса Кадирова представить прем’єру
ФОТО ДЕНИСА МАКСИМОВА
Це спільний проект Національного театру ім. І. Франка і Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Моновиставу «Не плачте за мною ніколи» поставив Сергій Павлюк за однойменним оповіданням М. Матіос. Це глибока філософська притча про зміст буття, про те, яким чином людське життя має дорівнятися смерті...
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Пливтимемо всі разом!». У галереї авторської ляльки «Парсуна» відкрилася виставка «Ковчег» Леоніда Берната
ФОТО ТЕТЯНИ НІКОЛАЄВОЇ
Це вже третя персональна виставка Леоніда Берната в стінах галереї «Парсуна». «Пливтимемо всі разом!», — сказав митець на відкритті виставки та розповів про головний арт-об’єкт експозиції: «У мене накопичилося дві валізи дерев’яних звіряток, виконаних дивовижним майстром — різьбярем Іваном Федоровичем Ноєм. Він виготовив таких оригінальних створінь живої природи, що в мене відразу виникла ідея «посадити» їх усіх до ковчега, де кожної тварі по парі. Адже зараз для нас є такою важливою і близькою тема єднання». Окрім інсталяції «Ковчег» Леонід Бернат представив на виставці дивовижне магічне малярство. Лише митець, який розуміє, що то є формат казки, формат мрії — може презентувати свої роботи в галереї «Парсуна». Леонід Бернат — ілюстратор дитячих книжок і напевно, тому йому так легко «плисти» в чудових рівнобіжних світах. Його левкаси метафоричні, ілюзорні. Вони наводять на філософські роздуми, які авторові вдається виражати мовою живого кольору і фактури. Виставка триватиме до 7 квітня.