Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Афіша

20 жовтня, 2016 - 10:28
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Жізель» – 27 жовтня, Національна опера України

Цей романтично-фантастичний балет на прекрасну музику французького композитора  Адольфа Адана (на лібрето Жюля-Анрі де Сен-Жоржа, Теофіля Готьє та Жана Кораллі за легендою, яку переказав Генріх Гейне, ставили відомі хореографи, зокрема Жан Кораллі, ЖюльПерро, Маріус Петіпа) неодноразово вдосконалювали. Поступово балетмейстери відсікали від вистави все несуттєве та другорядне, щоб прикувати увагу глядачів до суті драми. Ця історія про велич любові, вбити яку неможливо, про очищення людини, піднесеної та просвітленої цим почуттям, стала головною темою «Жізелі». У виставі настільки бездоганні драматургія й хореографія, що балет прикрашає афіші всіх провідних оперних театрів світу! Кияни вперше познайомилися з цим шедевром у 1918 р. Потім було кілька редакцій, а нині постановка йде у хореографії Костянтина Сергєєва вже майже шість десятиліть і є візитівкою столичної Опери! На цій виставі відточують свою майстерність артисти багатьох поколінь. Нині головні партії виконають солісти Національної опери: Анастасія Шевченко (Жізель), Денис Недак (Альберт) та Олександр Шаповал (Ганс), які виступатимуть у супроводі музикантів оркестру театру під орудою Олексія Баклана.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Династія. 100 років у мистецтві» — Музей сучасного мистецтва України


ІЛЮСТРАЦІЯ НАДАНА МУЗЕЄМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ

20 жовтня відкривається виставка класиків українського живопису та їхніх нащадків у рамках музейного проекту «Семейные ценности — Родинні зв’язки». Велику родину митців очолюють відомі живописці — Петро Дорофійович Сльота та Галина Денисівна Зоря. Саме на їхній творчості виросли чотири покоління самобутніх художників — Шевченко Микола, Шевченко Катерина, Шевченко Богдан, Сльота Ольга, Слєта Оксана, Кантеміров Олексій, Кантемірова Тетяна, Ломовський Анатолій, Кохаль Наталія, Царіковська Ганна, Попінов Микола, Попінова Оксана, Попінова Галина, Титов Антон, Заборовська Катерина, Заборовська Ольга. Прекрасну освіту творча родина отримала від видатних особистостей, таких, як Федір Кричевський та Тетяна Яблонська. І ця художня школа заснована не на кон’юнктурі, а на почутті, красі, кольорі, світлі. Кожному майстру дістався талант у спадок від родоначальників творчої родини, і, продовжуючи справу Петра Сльоти й Галини Зорі, художники знайшли свій шлях і манеру в образотворчому мистецтві. Виставка триватиме до 20 листопада.


ФЕСТИВАЛЬ ТИЖНЯ

«Бал хризантем» — Співоче поле (Київ)


ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Уже стало традицією, що у жовтні головує на «балу» чудова красуня — хризантема. Нагадаємо, chrysanthemum — рід квіткових рослин із родини айстрових. Складається з близько 40 видів та багатьох різних сортів. Культура декоративних садових хризантем налічує понад тисячу років! У Китаї, звідки родом більша частина хризантем, ці садові форми почали виводити ще 551 р. до н. е. Потім хризантеми були завезені до Японії, де стали національним символом. До Європи хризантеми завезли у XVII ст. Хризантему традиційно зображають на монетах і державній емблемі Японії, а одна з найвищих нагород країни — «орден Хризантеми». Цього року квіткову композицію на Співочому полі занесли до Національного реєстру рекордів, як найбільшу 3-D картину з хризантем! «15 000 хризантем на 3 700 кв. м. об’єднали 100 000 метрів різнокольорових шнурів, 200 кг декоративної мульчі, 100 кг різнокольорової мармурової крихти», — повідомляє  «Київзеленбуд». До речі, це вже другий рекорд зеленого господарства столиці. Нагадаємо, в 2011 р. до Книги рекордів України була занесена алея сакур, що простягнулася на 987 м у парку «Кіото». Помилуватися на композиції хризантем «Мелодії осені» можна до 30 жовтня.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: