Цей альбом нещодавно вийшов у світ. Слова пісень належать фізику, докторові технічних наук, професору, президентові нафтогазової академії Михайлові Ковалку, а музику написала композитор, колишня ведуча «Вечірньої казки» на Першому Національному, а нині музичний оглядач цього каналу Алла Мигай. Випустивши альбом, окрилені успіхом автори тепер замахнулися на мюзикл, який хочуть створити в українському стилі.
— Вірші Ковалка дуже оптимістичні, — розповіла «Дневі» Алла Мигай. — У них є віра й світла надія на майбутнє. Це не пишномовні слова. Мені саме цього в той момент бракувало в житті. Коли Михайло Петрович зателефонував і запропонував почитати його нові вірші, у мене був важкий період: «Вечірню казку», якій я віддала чверть сторіччя, закрили, і мій родинний «човен» дав тріщину (я пішла від чоловіка). Стала шукати «соломинку», за яку можна було б ухопитися, щоб випливти з глибокого розчарування, не потрапити в депресію. Мене врятували вірші...
— А чому Михайло Ковалко запропонував свої вірші саме вам?
— Ми давно були знайомі. На його творчому вечорі прозвучали дві моїх пісні на його слова: «Моя Україна» у виконанні Дмитра Гнатюка (вона й на інавгурації Президента звучала) і «Молитва», яку співав дитячий хор. Музичні критики їх також помітили.
— Ви давно пишете пісні?
— Можна сказати, що з дитинства. Тато, інженер цивільної авіації, дуже хотів, щоб я стала як Олександра Пахмутова. Він добирав мені вірші, переважно патріотичного характеру, на які я складала мелодії. У 12 років, саме батько відвів мене до композитора Платона Майбороди, в якого я брала приватні уроки. Щоправда, це було недовго, а більш-менш серйозно почала писати в 9-му класі. Перші мої композиції були про кохання. Закінчивши консерваторію, я захопилася дитячими піснями.
— Як добираєте виконавців ваших пісень?
— Наприклад, пісню «Діди-козаки» я спочатку запропонувала виконати квартету «Гетьман». Але співаки відмовилися: «Які ж ми діди? Ми — молоді». А ось ансамбль «Кобза», який цього року святкував свій сорокарічний ювілей, погодився заспівати цю пісню відразу. Всі артисти групи вже мають онуків. Тож вони — справжнісінькі діди. Може тому пісню виконують дуже щиро. Вперше «Діди-козаки» прозвучали на їх концерті в Палаці «Україна» і дуже скоро ця пісня стала популярною. Головну пісню нового альбому «Віримо» виконує Віктор Шпортько. Вона про те, що ми обов’язково житимемо краще. А за мелодійністю — найбільш яскрава композиція — «Тис». Її співає вчителька музики в середній школі Луцька Оксана Козунь, яка виступала минулого року на фестивалі «Східний базар». Знаєте, коли я шукала виконавців, зробила для себе ще одне відкриття — вокальне тріо «Козачка».
Я в душі козачка. У мене й прізвище схоже на козацьке — Мигай. Був козак Мамай, а можливо, був і козак Мигай. Першою моєю «Козацькою піснею» була пісня до мультфільму «Звістка для отамана». Це про отамана Сірка. Її першим виконав квартет «Гетьман», а потім нове життя дала співачка Надія Крутова-Шестак.
У перспективі з пісень цього альбому ми хочемо зробити мюзикл. Коли диск уже був практично готовий, ми помітили, що там вибудовується сюжет. Є любовна пара, закручена драматургія. Ми з моїм співавтором вирішили поїхати в Карпати і зняти музичний фільм. Дія відбуватиметься в мальовничому селі. В основу стрічки, можливо, ляже сюжет трагічної карпатської легенди та пісні «Тиса» (бідний пастух покохав багату дівчину, яка всупереч батькам таємно зустрічалася з ним, і хотіла з ним одружитися, але мати дівчини, щоб перешкодити нерівному шлюбу, пішла до чаклунки. Після заклинання парубок перетворився на дерево — тис. А дівчина, втративши коханого, зійшла сльозами, обернувшись на річку Тис)...
— До альбому ви доклали слова й ноти...
— Хочемо, щоб наші пісні звучали не лише на концертах, але й у родинах. Щоб наш альбом використали для домашнього співу. Щоб у кожного члена родини була своя улюблена пісня. Тому в альбомі є твори й для дітей і для дорослих, для патріотів і романтиків. Дiск вишов у комплектi з книжкою з нотами й текстами, за якими можна пісні, які сподобалися, вивчити й співати.