13 листопада 1825 року народився Чарлз Фредерік Ворт, фундатор нового видовища - "от кутюр". Серед його замовниць було дев'ять королев, найвідоміші актриси - Сара Бернар, Елеонора Дузе, Режан. Легендарний дамських справ майстер першим використав для своїх показів мод манекени. Утім, сравжній розквіт високої моди розпочався після першої світової війни, коли для участі в паризьких салонах моди з Америки прибула перша група "живих манекенів" - симпатичних дівчат.
13 листопада 1868 року помер Джакомо Россіні, популярний італійський композитор і, за його власним переконанням, насамперед видатний гастроном. Принаймні коли якось один з його приятелів почав вихваляти оперу "Севільський цирульник", Россіні зауважив: "Облиште цього "Цирульника"! Коли ви покуштуєте мій паштет, тоді скажете, який з мене композитор!" Крім того, видатний гастроном уславився й своєю вагнерофобією. Коли він бачив, чув або їв щось неестетичне (несмачне), він одразу ж згадував Вагнера й оголошував усім навколишнім: "Ця страва така ж гидка, як і його музика".
15 листопада 1702 року в Луцьку за написання сатири проти Речі Посполитої страчено українського поета Данила Братковського: його розрубали на ринку на сім частин.
16 листопада 1809 року Луї Фонтан, поет, видавець журналу, сенатор, кавалер ордена Почесного легіону, "великий магістр" університету проголосив від імені керованого ним навчального закладу таку промову на честь Бонапарта: "Сір! Університет із пошаною схиляється перед троном Вашої Величності, даючи Вашій Величності обітницю цілого покоління, котре Ваша Величність навчила любити Вашу Величність і служити Вашій Величності. Університет, нащадок давніх принципів, звертається до Вашої Величності від імені століть, заявляючи, що як вірний сторож завжди боротиметься зі згубними й новими ідеями..." Коли Бонапарт зрікся престолу й король повернувся до Парижа, великий магістр Фонтан, лише трішечки змінивши порядок слів, виголосив ту саму промову, звісно, вже на честь монарха. Той змушений був визнати, що справа виховання молоді перебуває в надійних руках, і призначив Фонтана пером Франції.
17 листопада 9 року нашої ери народився римський імператор Веспасіан. Він настільки любив гроші, що увів у Римі навіть податок з нужників. Його син Тит назвав цей учинок ганебним. І тоді імператор ткнув йому під ніс повний нічний горщик. Той гордо відповів, що не відчуває ніякого запаху. "Отож-бо!" - задоволено вимовив Веспасіан. Так народився крилатий вислів, який, здається, не втратив актуальності й донині: "Гроші не смердять!"
18 листопада 1686 року відбулося вишукане й неповторне видовище: королю Людовіку XIV у присутності мадам Ментенон і військового міністра успішно зробили операцію й вирізати чиряк на сідниці. Лікар, що провів операцію, отримав титул дворянина й триста тисяч ліврів, а його помічники - від 40 до 120 тисяч ліврів.
18 листопада 1860 року народився Ігнацій Падеревський, польський композитор і піаніст. Його широкою популярністю одного разу скористалася підприємлива американка міс Джонс. Видатний піаніст приїхав на гастролі до містечка, де вона мешкала, і, прогулюючись, побачив оголошення: "Міс Джонс навчає грі на фортепіано. Один урок - долар". З вікна лунав ноктюрн Шопена. Дамочка виконувала його настільки кепсько, що музикант увійшов до будинку й, сівши за рояль, продемонстрував міс справжню піаністичну техніку. Як виявилося, урок даремно не минув. Наступного дня маестро побачив величезну вивіску на тому самому місці: "Міс Джонс, учениця Падеревського. Урок - п'ять доларів".
18 листопада 1881 року - день народження кабаре, як виду естрадного театру: паризький артист Родольфо Салі відкрив у районі Монмартра невеличкий артистичний кабачок "Ша наур" ("Чорний кіт").
19 листопада 1828 року помер Франц Шуберт, австрійський композитор. Усе своє коротке життя він байдуже ставився до написаних ним творів. Траплялися навіть випадки, коли він їх не впізнавав. Одного разу австрійський співак Йоганн Фогль показав Шуберту одну з недавніх його пісень, транспоновану копіювальником. Переглянувши ноти, композитор вигукнув: "Непогана пісенька! Хто її автор?"
19 листопада 1995 року відбулася світова прем'єра пісні "Free аs Bird" ("Вільний, наче птах") у виконанні... покійного Джона Леннона. Джон написав її незадовго до загибелі, а Пол Маккартні та Рінго Старр завершили роботу над нею через 15 років, використавши монокопію, подаровану їм вдовою Леннона Йоко Оно. Вони дописали текст, аранжували музику й зробили студійний запис зі своїм акомпанементом, додавши акустичну та бас-гітари. У запису взяв участь, попри неприязнь до Леннона, і четвертий "бітл" - Джордж Харрісон.