«Парадокси літературної долі»
Під такою назвою відбудеться творчий вечір Валерія Гужви
29 жовтня у великій студії Концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії (в рамках циклу прямоефірних передач «Радіо «Культура» представляє...»). Цей український поет і прозаїк родом з Донеччини. Валерій Федорович працював на телебаченні та в різних видавництвах. Він автор поетичних збірок, повістей, романів, публіцистики, сценаріїв кількох документальних фільмів. Лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. В. Сосюри та літературної премії ім. Ю. Яновського. На творчому вечорі буде представлено романи Валерія Гужви «Стигма» та «Привид Шекспіра». Ведучий програми — письменник Михайло Слабошпицький, повідомляє Світлана КОРОНЕНКО.
Емір Кустуріца змінив плани
Відомий сербський режисер відмовився зняти фільм, в якому була б представлена російська версія подій, що привели до війни в Південній Осетії, в серпні минулого року, повідомляє The Guardian. Свою відмову режисер пояснив надзвичайною зайнятістю. Хоча раніше передбачалося, що основою сюжету картини стануть статті журналістки Фатіми Салказанової. Переговори були проведені між Кустуріцею і повноважним представником Північної Осетії при Президентові РФ А. Тотооновим. На початку жовтня Кустуріца побував у Південній Осетії, нібито для збору матеріалу, й у ЗМІ засудив грузинську агресію, повідомляє lenta.ru, а днями режисер сказав: «Я відмовився від пропозиції, оскільки зв’язаний іншими зобов’язаннями на найближчі чотири роки».
Загадки Гоголя
27 жовтня у Київському музеї російського мистецтва відкриється виставка «Я почитаюсь загадкой для всех, никто не разгадает меня совершенно». Вона присвячена 200-річному ювілею Миколи Гоголя. На ній буде представлено живопис, графіку та скульптуру — твори, які пов’язані з життям та творчістю класика. Так, у експозиції можна побачити портретні зображення письменника, книжкові ілюстрації (Боклевського та Кібрика), живописні полотна (Федотова, Перова і Репіна), створені за гоголівськими літературними сюжетами, а також картини, опосередковано пов’язані з мистецькою діяльністю Миколи Васильовича, портрети його сучасників. Окреме місце на виставці відводиться показу театральних декорацій та ескізів костюмів, створених у різні часи до постановок за гоголівськими творами, зокрема, Петрицького до «Вія» і «Тараса Бульби», Духновського до «Мертвих душ», Бурачека до «Сорочинського ярмарку». Також можна побачити видання творів М.В. Гоголя XIX ст., серед яких і прижиттєві видання. Цей вернісаж відбудеться за підтримки Російського центру науки і культури у Києві, Російського медіа-центру та видавництва «Грані-Т». На виставці експонуються твори з колекцій Київського музею російського мистецтва, Національного художнього музею, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Музею книги і друкарства України та приватних збірок, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.