Учора в Нью-Йорку на аукціоні сучасного мистецтва Phillips, що вважається у світі третім по впливовості після Sotheby’s і Christies, були виставлені роботи двох українських художників — серед майже 200 предметів мистецтва. Картину Романа Мініна «Все для життя», котра являє собою стилізовану абетку, продано за $ 3750, а бронзова скульптура Єгора Зігури «Колос, що пробуджується» з авторського циклу «Післясьогодні» у понад два рази перевищила стартову ціну і пішла з молотка за $ 20000.
Українські митці, зокрема Анатолій Криволап, досягали й більших цифр продажів на тих-таки Sotheby’s і Christies, однак для невідомих за кордоном авторів, як і для нашої арт-спільноти загалом, це безумовний успіх.
«КОЛОС, ЩО ПРОБУДЖУЄТЬСЯ». ЄГОР ЗІГУРА
Роман Мінін народився 1981 року в Димитрові (нині — Мирноград) Донецької області, закінчив Харківську академію дизайну та мистецтва 2008 року. 2009-го здобув медаль «Талант і покликання» Всесвітнього альянсу «Миротворець». Брав участь у багатьох групових виставках і фестивалях, організував фестиваль стріт-арту в Харкові та очолював програму «Ізоляція в міському просторі» в Донецькому центрі сучасного мистецтва «Ізоляція» 2012 року. Одна з перших його виставок, котра проходила в стінах Донецькій держадміністрації, була закрита чиновниками. Мінін створює різноманітні композиції — від графіки до вітражів — на матеріалі шахтарського життя, подаючи його як певну міфологію.
Єгор Зігура народився 1984 року в Дніпрі (Дніпропетровську), закінчив Державну художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка (2003), Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури на відділенні скульптури (2009), з 2011-го викладає малюнок і скульптуру в Університеті ім. Карпенка-Карого. Автор як станкових, так і паркових скульптур; деякі його роботи встановлено на вулицях Києва.