Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Буковинська перлина і туризм

15 січня, 2013 - 12:33

У Чернівцях стартував міжнародний проект «Історична та етнографічна спадщина — частина сталого розвитку туризму Буковини» (HERITAGE), фінансування якого здійснюється до 90% від Європейського Союзу.

Він реалізується Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича у партнерстві з Сучавським університетом «Штефан чел Маре» у рамках Спільної операційної програми Румунія — Україна — Республіка Молдова 2007-2013. Мета акції — промоція історичної та етнографічної спадщини Буковини і підвищення поінформованості громадян України і Румунії, а також іноземних туристів про історичний та етнографічний потенціал регіону і збільшення числа туристів, які відвідують Буковину. Загальний бюджет проекту складає 1 474 463,00 євро (еквівалент у грн — 15 526 095,39), у тому числі бюджет на реалізацію проекту ЧНУ ім. Ю. Федьковича — 934 466,00 євро (еквівалент у грн — 9 839 926,98).

У рамках проекту транскордонної співпраці передбачено створення нових туристичних маршрутів внутрішнього та транскордонного сполучення, відкриття Буковинського інформаційно-комунікаційного центру. А також сформують бази даних історичних та етнографічних об’єктів, які будуть розміщені на трьохмовному веб-сайті проекту. Передбачено відкриття музею історичної та етнографічної спадщини Буковини, випуск трьохмовного етнотуристичного журналу, трьохмовної карти Буковини та трьохмовного DVD про історичну та етнографічну спадщину Буковини. — Включення Резиденції митрополитів Буковини і Далмації до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не лише дозволило закарбувати для світу видатний зразок історично-архітектурного ансамблю XIX століття, але й дало можливість для туристичного розвитку краю, його популяризації за межами України, — відзначила проректор чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича з навчально-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, член експертної ради ВАК України, доктор історичних наук, професор Тамара МАРУСИК.

Тож буковинці сподіваються, що новий грандіозний проект виведе Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації на європейський туристичний рівень.

Марія ВИШНЕВСЬКА, Чернівці
Газета: 
Рубрика: