Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи буде у львів'ян новий рояль?

12 травня, 1999 - 00:00

Виставою «Кармен» Романа Кофмана дещо несподівано для громадськості завершиться міжнародний арт-проект «Гранди мистецтва у Львівській опері», який організували мистецьке об'єднання «Дзига» та фонд «Мистецьке березілля». Офіційна причина — ремонт Львівського театру опери та балету імені Франка, де й мали відбуватися всі мистецькі акції. Отже, ні передбачені програмою проекту Державний театр балету Бориса Ейфмана із Санкт- Петербурга, ні всесвітньо відомий віолончеліст Борис Пергамещиков, ні Костянтин Райкін у «Гамлеті» Роберта Стуруа, ані музична вистава-бенефіс Ніни Матвієнко «Золотий камінь посіємо» цього разу не стали її реальними складовими.

Проте, як зауважив на скликаній прес-конференції з нагоди закриття проекту його арт-продюсер Сергій Проскурня, названих людей (можливо, з іншою програмою) є шанс таки привезти до Львова. Справа в тому, що одержаний внаслідок «Грандів мистецтв у Львівській опері» широкий резонанс в Україні наштовхнув організаторів на нову ідею — транзитний проект «Гранди мистецтва в оперних театрах України». Тобто «метри» серйозного мистецтва за один гастрольний тур виступлять у Харкові, Дніпропетровську, Одесі та інших великих містах. А розпочинатимуть його в Києві і завершуватимуть у колисці задуму — Львові. Варте уваги, що ідея зацікавила авторитетних бізнесменів у різних містах держави й буде реалізовуватися вже у вересні цього року. Більше того, за словами Сергія Проскурні, «Студія «1+1» заявила, що у випадку транзитного проекту вона боротиметься за генеральне спонсорство в ньому.

Але й це ще не все. Гранди сцени, які у рамках проекту «Гранди мистецтва у Львівській опері» побували у Львові, зголосилися допомогти організаторам залучити до всеукраїнського гастрольного туру своїх іменитих колег. Зокрема, всесвітньо відомий піаніст та педагог Володимир Крайнєв уже пропонує імена людей, котрі, зваживши на його авторитет, згодні виступити в Україні.

До речі, підсумком проекту «Гранди мистецтва у Львівській опері» мала стати купівля його організаторами пристойного роялю для Львівського театру опери та балету імені Івана Франка. Але оскільки Український союз промисловців та підприємців, під патронатом якого мав відбуватися проект, підтримав його тільки номінально, а в народного депутата України, голови оргкомітету проекту Тараса Стецьківа, теж можливості не безмежні, то поки що купівля рояля є неможлива. Але, запевнив присутніх Сергій Проскурня, проект не завершився — він триватиме — уже як транзитний, а отже, новий рояль у львів'ян таки буде.

Ярина КОВАЛЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: