За традицією, цей форум відбувається наприкінці вересня, котрий у Львові є золотим, звідки, власне, й назва, котру фестиваль отримав 1992-го. А заснований ще давніше — 1989 року, і незмінним директором цього видовищного заходу є керівник львівського театру «Воскресіння» Ярослав Федоришин.
Нагадаємо, «Золотий лев» — член Європейського театрального форуму (IETM) та Асоціації міжнародних фестивалів (IFEA). За 28 років прийняв тисячі акторів, і це стаціонарні та вуличні театральні колективи з України, Білорусі, Туркменістану, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови, Сербії, Словаччини, Бельгії, Франції, Великобританії, США, Киргизстану, Грузії... «Якщо згадати фестивалі сценічні, то, наприклад, 1996 року до нас приїхали 72 театри, — згадує Я. Федоришин. — Перед тим, 1994-го, — 36 театрів. Отож, порахувати, напевно, й неможливо... На жаль, зараз такої кількості колективів дозволити собі не можемо — це надто дорого».
Цього року «Лев» триватиме із 30 вересня по 4 жовтня за участю вуличних театрів, котрі приїдуть із Португалії, Польщі, Франції, Чехії, Угорщини та України.
Фінансує фест Міністерство культури, а також — область і місто (70 тисяч гривень, 100 тисяч і 400 тисяч). «Золотий лев-2017» не на голодному пайку, але грошей все ж бракує, — каже Ярослав Федоришин. — Тому ми продаватимемо на вуличні вистави квитки, і коштуватимуть вони 150—200 гривень». Директор «Лева» пояснює комерціалізацію тим, що привозить на фестиваль дуже дорогі колективи: «Мусимо бодай частково покрити їхні витрати». І додає, що будуть і безкоштовні дійства, зокрема, ті, що розгортатимуться перед Оперним театром, на площі Ринок та у Митрополичих садах.
70 відсотків привезених до Львова вистав — для дитячої аудиторії. Крім того, для дітей проводитимуть майстер-класи — з циркового мистецтва, клоунади, ходіння на ходулях та жонгляжу... А розпочнеться «Золотий Лев-2017» яскравою карнавальною ходою.