Із 9 березня телевізійні ролики за участю зірок проекту «ДІМ-2» із закликом не вживати наркотиків транслюються в міжпрограмних блоках ТК ТЕТ. «Наркотики — річ, що руйнує та занапащає життя молодих людей. І якщо у скрутну хвилину людина раптом вирішить звернутися до наркотиків, добре, якщо поряд є друг, який може її зупинити. Для багатьох юнаків і дівчат герої проекту «ДІМ-2» також стали друзями. Їхня думка авторитетна в цьому середовищі саме тому, що вони є типовими представниками сучасної молоді. Можливо, почувши про їхнє негативне ставлення до наркотиків, хтось зможе зупинитися сам», — повідомляє прес-служба телекомпанії ТЕТ.
До речі, нещодавно в Росії, де «ДІМ-2» транслюється в ефірі загальноросійського телеканалу ТНТ о 16.00 і 21.00 вже майже два роки, це реаліті-шоу було визнане соціально корисним. Таку оцінку передачі «ДІМ-2» винесла Суспільна колегія зі скарг на пресу у відповідь на запит Федеральної служби з нагляду за дотриманням законодавства у сфері масових комунікацій й охорони культурної спадщини РФ (Росохоронкультури).
Колегія (а до її складу входять такі авторитетні не лише в Росії особистості, як Михайло Барщевський, Едуард Сагалаєв, Генрі Рєзник, Ірен Лесневська, Ірина Петровська й інші фахівці) зазначила, що «розважальна за формою програма «ДІМ-2» зачіпає актуальну проблематику стосунків між представниками різної статі. При цьому телепрограма не прикрашає реальне життя, що й породжує негативну реакцію з боку окремих категорій телеглядачів, що проявляється зокрема в агресії та святенництві». Суспільна колегія наголосила, що «суб’єктивні оцінки та смаківщина не можуть бути основою для вирішення долі тієї чи іншої телепрограми», і визнала «ДІМ-2» програмою, що може транслюватися без обмежень у загальнонаціональному ефірі.
Для аналізу телепрограми були залучені експерти в сферi педагогіки, соціології, вікової психології та сексології. У їхніх висновках, зокрема, сказано, що «припиняти проект недоцільно, оскільки є свідчення неспростовної користі його перегляду для референтних груп». Експерти переконані, що «передача відображає один із пластів молодіжної субкультури, що не кращий і не гірший за будь-яку іншу. Він існує об’єктивно, незалежно від передачі «ДІМ-2», і є результатом змін, що відбуваються в сучасному світі».
Крім того, експерти наголошують, що телевізійне реаліті- шоу є популярним у країнах із демократичним державним устроєм. І, навпаки, передачі цього жанру забороняють у країнах з авторитарними режимами та значним релігійним впливом на суспільне життя, повідомляє прес-служба телекомпанії ТЕТ.