Це історія інтелектуальна й розважальна водночас. Вона про кризу середнього віку. Лікарі визначають це порушення як депресію, що пов’язана з переоцінкою власного досвіду. Період, коли юнацькі мрії та можливості вже безповоротно втрачені або такими здаються; а наближення власної старості оцінюється як близька подія.
Сучасний фінський режисер Міка Мюллюахо сам написав п’єсу, бо не знайшов історії, співзвучної власним емоційним переживанням. Постановка одразу стала широко відома в Європі. Тема кризи особистості набула живого глядацького розголосу та популярності, тому режисер згодом дописав ще дві п’єси до повної трилогії — «Хаос» та «Гармонія».
Головні герої — троє друзів: дизайнер, інженер і тележурналіст. Одного разу кожен із них ставить питання — «пройшло півжиття... і хто я?». Характери прописані досить іронічно, хоч автор і приправив мову героїв нецензурною лайкою. До речі, в українському перекладі Сергія Ципанова обсценної лексики майже у 20 разів менше, ніж у фінському оригіналі. Ситуації впізнаванні, знайомі майже кожному сорокарічному чоловікові.
Щоб підтримати друга під час сімейної кризи, спочатку у хід ідуть йога, психоаналіз, перегляди культових стрічок Альмодовара. Але процес порятунку інженера Йоні закінчується алкогольною вечіркою з бійкою. Щоправда з причини філософських розбіжностей. Виявляється, що у кожного з персонажів є власний «скелет у шафі»...
— Наша вистава розрахована на розумного глядача, підкреслює режисер Василь МАСЛІЙ. — Я взявся за постановку тому, що я і сам в цьому віці, мене цікавлять чоловічі проблеми та засоби їх вирішення.
Органічно вживаючись у образи «гарячих фінських чоловіків», Володимир Биковський, Андрій Єршов і Руслан Слабунов демонстрували головну ваду сучасної комунікації — невміння слухати і чути одне одного!
Художній керівник Донецького муздрамтеатру Наталія Волкова відмітила, глядачеві цікаво подивитись збоку саме на себе, на схожі життєві обставини. Тому новий 87-й театральний сезон і поповнився виставою «Паніка» від Міки Мюллюахо. Можливо, згодом побачить світ і наступна частина трилогії — «Хаос, або жінки на межі нервового зриву». У наступному році в Донецьку планується провести фестиваль української сучасної драматургії. Це допоможе зорієнтуватись у сучасних мистецьких орієнтирах і постановникам і глядачеві.