Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Два генії – Цвейг і Шіле

19 квітня розпочнеться Тиждень австрійського кіно
12 квітня, 2017 - 18:33
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА UPLOADS4.WIKIART.ORG

Цьогорічний кінофестиваль присвячується видатним австрійським митцям, зокрема художникові Еґону Шіле й письменникові Стефану Цвейгу.

Фільм «Еґон Шіле: Смерть і дівчина» розповідає про життя віденського художника-експресіоніста — стрічка отримала назву на честь його однойменної картини. Основною темою творчості Шіле була репрезентація людського тіла. Він переглянув погляди академічного живопису, в яких тіло було об’єктом краси для споглядання. У Шіле людське тіло — суб’єкт. Художник намагається з’ясувати свої стосунки з ним, зрозуміти, що тіло являє собою і навіщо воно взагалі потрібне.

Життя і творчість Е.Шіле завжди визначали красиві жінки з його оточення. Вирішальні ролі зіграли двоє з них: сестра Герта і модель Валлі Нойціль — можливо, його єдина справжня любов. Фільм отримав 5 номінацій на Austrian Film Award і був удостоєний премії за найкращу жіночу роль. Режисер картини Дітер Бернер особисто відвідає фестиваль, щоб представити свою роботу українським глядачам. В основу фестивального постера цього року ліг автопортрет Еґона Шіле, створений у 1913 році.

У  програмі  буде представлений ще один біопік — картина Марії Шрадер «Стефан Цвейг: Прощавай, Європо». Фільм розповідає про період заслання у житті єврейсько-австрійського інтелектуала, одного з найвідоміших німецькомовних письменників свого часу.

Карколомна історія кохання поета Пауля Целана й письменниці Інгеборг Бахман відображена у фільмі «Мрійники». Целан — син євреїв, загиблих у концтаборі, Бахман — донька члена націонал-соціалістичної партії Німеччини. Протягом 20 років вони були коханцями й залишили чимале любовне листування — саме воно лягло в основу експериментального фільму Рут Бекерман.

Документальне кіно на фестивалі представляє новий фільм Ульріха Зайдля. Стрічка «Сафарі» — це гіперреалістичний портрет європейців, які вирушають до Африки вбивати екзотичних тварин і повертаються на батьківщину з трофеями. Прем’єра картини відбулася у позаконкурсній програмі 73-го Венеційського кінофестивалю.

На гостей Тижня австрійського кіно чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт з Міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно відбувається в австрійському місті Лінц і представляє новітні візуальні технології.

Програму Тижня австрійського кіно-2017 побачать глядачі у  Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові  та Чернівцях. Організаторами  є Австрійський культурний форум та компанія «Артхаус Трафік». Відбір фільмів здійснено за сприяння кінофестивалю Diagonale. Картини демонструють мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: