Алегоричну казку Антуана де Сент-Екзюпері люблять читачі багатьох країн, унікальні ілюстрації автора «Маленького принца» руйнували мовні бар’єри, стаючи частиною універсального візуального лексикону, зрозумілого кожному, а цитати з книжки давно стали крилатими: «Усі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам’ятає», «Там добре, де нас немає», «Ми відповідаємо за тих, кого приручили...», «Очі сліпі. Шукати треба серцем»... Символічний образ мислення Екюпері та його оригінальні малюнки надихали багатьох художників, композиторів, режисерів та балетмейстерів на прочитання «Маленького принца» в різних жанрах мистецтва.
У Харківському національному академічному театрі опери і балету ім. Лисенка постановкою балету «Маленький принц» продовжили співпрацю із зарубіжними інвесторами і менеджерами. Нагадаємо, останніми роками ці контакти успішно реалізувалися в кількох міжнародних проектах: у балетному жанрі — вистави «Попелюшка», «Колесо Фортуни» та «Снігова королева».
Нині за замовленням бельгійської продюсерської компанії за постановку «Маленького принца» взявся молодий французький актор, режисер і балетмейстер Йохан Нус. Він став відомим мільйонам телеглядачів за участю в передачі «Франція має таланти» як постановник танців.
Нус зізнається, що з п’яти років почав осягати ази класичного танцю. Потім закінчив економічний факультет Університету в Нансі, але зрозумів, що його доля — мистецтво, і обрав шлях у театральне мистецтво. Постановки Нуса йшли в театрах Комедії, Елісейських полів, Палаці конгресів, концертному залі «Олімпія», вар’єте «Фолі Бержер», паризькому казино. Як балетмейстера і виконавця, його приваблюють мюзикли: «Моя прекрасна леді», «Скрипаль на даху», «Аладдін», «Любов з першого погляду». Йохан Нус брав участь і в оперних постановках («Медіум» Дж.-К. Менотті в Ліллі, «Груди Тіресія» Ф. Пуленка у Реймсі).
У роботі з харківською балетною трупою Й. Нус виявив себе як винахідливий майстер хореографічної композиції і створення танцювальних образів, задуманих А. Сент-Екзюпері. У цьому йому допоміг художник— постановник вистави Олександр Лапін, сценографія і костюми якого базуються на малюнках автора книжки. Крил поетичної фантазії виставі додає і відеоконтент — декорації представлені динамічними проекціями, як у кінематографі.
Автор музичної композиції і диригент вистави Володимир Гаркуша, добираючи музику, разом із балетмейстером підібрали для вистави чудові твори: «Пори року» Антоніо Вівальді, «Бранденбурзький концерт» Йоганна Себастьяна Баха, фрагменти зі «Сплячої красуні» та «Лускунчика» Петра Чайковського, «Карнавалу тварин» Каміля Сен-Санса, балету «Спартак» Арама Хачатуряна, а також включили твори композиторів ХХ століття, що базуються на класичних традиціях, — француза Еріка Саті та кубинця Ернесто Лекуоні.
Балет «Маленький принц» призначений для родинного перегляду. Постановка розповість глядачам про піднесене, поетизуючи почуття дружби, кохання і вірності. Письменник і льотчик Екзюпері, спостерігаючи Землю з висоти пташиного польоту, розумів, наскільки ми залежимо від добрих почуттів між людьми. Хотілося б, щоб новий балет став справжнім одкровенням для публіки: гарним, добрим і світлим.