Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Франківці звертаються до колег

27 серпня кошти від благодійної вистави «Назар Стодоля» передадуть на потребу військових
19 серпня, 2014 - 12:47
П’ЄСА «НАЗАР СТОДОЛЯ» ТАРАСА ШЕВЧЕНКА Є ЗНАКОВОЮ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Свій 95-й сезон колектив Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка відкриє у непрості часи, коли фактично йде війна на сході нашої країни. Щоденно гинуть військові  та мирні люди на Донеччині й Луганщині, а тому митці столиці не можуть стояти осторонь.

— Наш колектив уже долучився до всенародної підтримки української армії та перерахував на її озброєння одноденний заробіток в сумі 85 тис. 541грн. Проте ми розуміємо, що цих грошей недостатньо. І тому всі францівці вирішили: кошти, що буде зібрано в день відкриття 95-го ювілейного сезону, переказати на підтримку боротьби з найманцями, сепаратистами та агресорами, — розказав «Дню» Михайло ЗАХАРЕВИЧ, генеральний директор Національного театру ім. І. Франка. — 21 серпня ми проведемо акцію — звернемося через ЗМІ до всіх театральних колективів України, наших творчих побратимів із закликом — підтримати ініціативу та перерахувати кошти, що буде зібрано в день відкриття театрального сезону на підтримку української армії для боротьби за цілісність і незалежність України. Цим вчинком підтвердимо, що митці разом з народом!

27 серпня покажемо благодійну виставу «Назар Стодоля» за п’єсою Тараса Шевченка. Вибір твору не є випадковим. Цьогоріч відмічаємо 200-річчя з дня народження Кобзаря і саме 27 серпня — день народження патрона нашого театру Івана Яковича Франка. Нагадаю, починаючи з першого сезону заснування нашого театру, спадщина Т.Г. Шевченка та І.Я. Франка не сходили з кону франківців. Нагадаю, в буремні 1920-ті, у часи творення державності України народився наш театр, разом із народом франківці пережили лихі часи голодомору і репресій, підтримували віру в перемогу на фронтах Другої світової війни, з гідністю відстоювали кращі надбання національної спадщини, дбали про відродження духовності і самоусвідомлення кожного українця... Ми низько вклоняємося нашим попередникам, віримо, що вони з кращих світів благословляють нас на творчість і дають наснагу рухатися вперед. Сьогодні постає питання: бути чи не бути нашій державі, яке вирішується на сході України. Нині гуртується наша нація, і ми віримо у перемогу!

Нагадаємо, п’єса «Назар Стодоля» Тараса Шевченка є знаковою для українського театру. Починаючи з корифеїв — Кропивницького, Саксаганського, Садовського, Заньковецької, кожен актор вважає за честь зіграти у ній. З 2009 р. постановка Юрія Кочевенка прикрашає афішу франківців, де головні ролі грають:  Лесь Задніпровський (Кичатий), Володимир Нечепоренко (Гнат), Людмила Смородіна (Стеха), Ірина Мельник (Галя), Тарас Жирко (Назар), Олексій Петухов (Музикант), Тарас Постніков ( Кобзар) та інші.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: