Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Генетичний імпресіонізм

Поетичне світосприйняття українців — на виставці у Національному художньому музеї та «Галереї «Дня»
19 лютого, 2010 - 00:00

Народжений у Франції й офіційно репрезентований на паризькій виставці 1874 року живописний напрямок імпресіонізм у кожній країні набував своєрідних рис. Хоча в Україні імпресіонізм так і не став самостійною школою, наші митці (К. Костанді, П. Нілус, П. Левченко, М. Ткаченко, М. Беркос, О. Мурашко, А. Маневич, М. Бурачек, І. Труш, О. Новаківський, О. Кульчицька...) створили свій варіант, модель імпресіонізму, що увібрав у себе і класичні живописні здобутки цього напрямку, і традиції національної школи України.

Виставка «Імпресіонізм і Україна» представила в Національному художньому музеї 150 вибраних творів українського живопису кінця ХІХ — початку ХХ століть з колекцій музеїв усієї України та приватних зібрань Києва.

Куратор виставки Ольга Жбанкова наголошує, що деякі засади класичного імпресіонізму українським митцям навіть не довелося запозичувати у європейців, адже вони вже були закладені у їх свідомості. Генетично. Це стосується передусім поетичності як визначальної форми світосприйняття. Поетичність — основа естетики імпресіонізму і в той же час сама суть національного характеру українців. Нашим митцям вона була подарована яскравою природою України та народним мистецтвом.

Виставка «Імпресіонізм і Україна» триватиме в Національному художньому музеї до 28 лютого.


Ілюстрації надані
Національним художнім музеєм України

Газета: 
Рубрика: