Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Гурзуфські сезони»

25 червня, 2010 - 00:00
РОБОТА ВЛАДИ РАЛКО ПОЄДНУЄ ІДЕЮ ПОЛЬОТУ З ЕСТЕТИКОЮ РАРИТЕТНИХ ЦИРКОВИХ ПЛАКАТІВ / ФОТО НАДАНЕ ПРОЕКТОМ «ГУРЗУФСЬКІ СЕЗОНИ»

«День» (№90 від 28 травня 2010 р.) уже повідомляв про те, що в Криму відкрився черговий Міжнародний проект «Гурзуфські сезони», який зосереджує творчі сили художників на певному «відрізку» гурзуфського простору, задаючи тему для роботи з ним. Цьогорічна тема — «Вітер». «Так склалося історично, що Гурзуф уже близько двох сторіч — це своєрідна Мекка для художників-живописців, — пояснює куратор проекту Олеся АВРАМЕНКО вибір локації. — Зокрема, тут була дача Костянтина Коровіна, тут і зараз є Будинок творчості Спілки художників. Зрештою, саме тут знайшлися люди, які живуть у Гурзуфі та переймаються простором, який їх оточує. Саме вони запропонували профінансувати проект «Гурзуфські сезони», який уже вісім сезонів поспіль реалізує Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України».

Цього разу художники працювали на пагорбі над долиною Суук-Су. На представленому тут фото — робота молодої, але знаної української художниці Влади Ралко. «День» звернувся до Влади, щоб вона розповіла про ідею своєї роботи та враження від участі в «Гурзуфських сезонах».

«Перше, що спало мені на думку, коли я опинилася на цьому пагорбі та побачила краєвид, — це людина, що літає, — розповідає Влада РАЛКО. — Врешті-решт я зупинилася на образах повітряних гімнасток, які, крім того що вміють літати, ваблять мене ще й зі стилістичної точки зору. Мені завжди подобалися ці старовинні циркові плакати з притаманною їм справжньою тілесністю. Крім того, в цій темі є особлива романтика: цирк, кочовий образ життя... Усе це я поєднала в своїй композиції.

Унікальність проекту «Гурзуфські сезони», як на мене, полягає в тому, що він поєднав дуже різних, але виключно хороших художників у один проект. Поєднав дуже вдало, так, що утворився не просто набір робіт, а єдиний організм.

Проект «Гурзуфські сезони» важливий не лише для мистецького середовища, а й для всіх тих, хто, приїжджаючи до Гурзуфу, можливо, неочікувано для себе, бачить роботи сучасних українських художників. Це є надзвичайно важливою місією цього проекту. Крім того, це ще й відродження традицій, адже Гурзуф завжди притягав до себе людей мистецтва.»

Виставка робіт митців у Гурзуфі триватиме протягом усього літа.

Марія ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: