У нічному клубі "Голлівуд" відбувся національний етап щорічного конкурсу Міжнародної премії "Smirnoff" у галузі моди. Його організаторами стали компанія МДМТ Group Inc. (офіційний дистриб'ютор торгової марки "Smirnoff" в Україні) та клуб "Голлівуд". Престижний конкурс дизайнерів "Smirnoff" проводить 15 років. Його головна мета - допомогти модельєрам-початківцям заявити про свій талант.
Тема цьогорічного змагання - "Декаданс".
Демонстрація моделей одягу стала яскравим шоу. Щоразу на подіумі розігрувалася міні-вистава. Високий професійний рівень, філософський підхід до запропонованої теми майже всіх учасників поставив перед журі важке завдання вибору. Зрештою третє місце посів Федір Савченко (Київ, композиція "Розбещена розкіш"), друге - Юлія Якименко (Київ, композиція "Зінаїда Прекрасна"), а перше - Світлана Терещенко (Львів, композиція "Метаморфози й мутації ХХ століття"). Світлана як переможець національного конкурсу отримала запрошення на участь в міжнародному фіналі, який відбудеться в листопаді цього року в Лондоні. Модельєр має шанс отримати премію в розмірі 10.000 фунтів стерлінгів, а також місце у школі мистецтв Святого Мартина. З переможницею зустрілася кореспондент "Дня".
- Пані Світлано, ваша перемога ще раз підтвердила, що в нашій моді домінує львівська школа - ви згодні з цим?
- Так, і мене це дуже радує.
- Яка головна ідея Вашої композиції?
- Я намагалася передати ті почуття жаху, надлому, розпачу, притаманні людям кінця ХХ століття. Це як замкнуте коло: такі настрої вже панували на його початку. Створений мною образ химери атому, страшних непередбачених мутацій - йде від сьогодення й від містичних уявлень поетів-декадентів. Еклектика стилів, розмитість форм - цьому слугують деталі, що відстібаються, фантастичний головний убір жіночої моделі...
- Мені він нагадав оленячі панти...
- Інтерпретувати можна по-різному: це і мутаційні роги, що переходять у вуха, і думки, що виповзають назовні з розпеченого мозку. Моя химера - породження радіації, екологічних зрушень, насильства над природою.
- Скільки часу ви працювали над моделлю, які були труднощі?
- Ідея "крутилася" довго, близько півроку. Сама ж робота над виготовленням ескізу тривала три тижні. Найскладнішим було знайти потрібну тканину - рельєфну, міцну, пружну. Щасливим випадком я натрапила на... банні килимки з пінопропілену, які ідеально підійшли для втілення мого задуму.
- Настрій перед Лондоном бойовий?
- На всі сто. І я безмежно вдячна всім, хто доклав зусиль, аби в Україні нарешті з'явився такий високопрофесійний, творчий конкурс для модельєрів-початківців. Він надихає, дозволяє відчути власні сили, повірити в свої можливості. Адже ми, молоді, маємо довести, що слово України у світовій індустрії моди - не останнє.