Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Химерні форми і метал

17 березня у США відкриється перша персональна виставка Михайла Деяка
16 березня, 2017 - 10:48
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА ESPRESO.TV

Ukrainian Institute of America  спільно із Voloshyn Gallery (Київ, Україна) представляють персональну виставку Михайла Деяка Recent Works, на якій будуть показані живописні твори, а також барельєфи та об’єкти з металу, створені за останні кілька років. Експозиція складатиметься з понад двадцяти робіт із серій Space, Chairs, Rain, Genesis, Klitschko Brothers Emotions. Куратори виставки Волтер Гойдиш і Максим та Юлія Волошини, повідомляє i-pro.kiev.ua.

Михайло Деяк — представляє молоде покоління художників України. Він працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами. Веде активну виставкову діяльність, картини художника часто можна зустріти на аукціонах. Перший міжнародний здобуток Михайла датується 2013 роком, тоді його картина «Табуретки» увійшла до десятки найдорожчих робіт українських художників, проданих за рік на відкритих торгах.

На виставці у США будуть продемонстровані абстрактні скульптури із циклу Genesis, над яким художник працює останній рік. Genesis є своєрідним засобом пізнання, що дає можливість глядачам поміркувати над деякими питання основ світобудови. Як зазначає автор: «Генезис — це створення чогось. Об’єкти з металу, які ви зараз бачите, можуть бути вашим портретом або ж інтерпретацією даної ситуації, переданої крізь призму мого художнього сприйняття. Проходячи крізь моє ставлення, зовнішній світ набуває дивних та химерних форм».

Барельєфи Water із циклу Genesis також виконані із металу, і зображують товщі води. Немов застиглі на секунду в металі хвилі, що часом бурхливі, часом спокійніші, блакитно-сині або глибоко-чорні. Як тільки-но глядач починає рухатись повз, «вода» оживає завдяки зміні бліків та рефлексів, що відбиваються на поверхні.

Також на виставці представлені роботи із циклу Space. Це лаконічна і спокійна серія картин, переважно мінімалістичні пейзажі. Поодинокий стафаж — фігурки людей які де-не-де зустрічаються на картинах, лише підкреслюють велич та масштабність ландшафтів. Характерною прикметою цих картин є присутність лінії горизонту, що десь проходить дуже низько, виділяючи глибину і безмежність обрію, а десь навпаки, монументальні й мовчазні схили і пагорби відтискають шматочок неба до краю картинної площини. Іноді небосхил розмитий і нечіткий, але всюди автор уникає переднього плану, щоб передати широчінь і неоглядність пейзажу...

Виставка триватиме до 2 квітня.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: