Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Канада – далека і близька

У АРТ-підвалі Муніципальної галереї у Харкові представлено проект «КRAПNA: Я — земля»
29 серпня, 2017 - 15:15
ФОТО НАДАНО ХАРКІВСЬКОЮ МУНІЦИПАЛЬНОЮ ГАЛЕРЕЄЮ

Це один із проектів, який  протягом 2017 року проводиться в Україні з нагоди святкування 150-річчя  Канади. Мультимедійна інсталяція проекту — це своєрідна «уявна географія», де розмиті час, ідентичність, історія та абстрактні духовні поняття, повідомляє mgallery.kharkov.ua.

Автор робіт — Леся Марущак. Ключовим елементом серії є старі пошкоджені фотографії, що були допрацьовані та оновлені фотомайстринею. Як примари минулого, вони представлені на шовкових полотнах, що можуть колихатися від вітру в експозиційному просторі. Їхня майже напівпрозора чорно-біла присутність, відтінена охрою та кіноваром через багаторічну бездоглядність, визначає сумну, мрійливу і приглушену палітру серії.

Величезні безперервні віньєтки крижаних канадських прерій — місця, де масштаби і відстань важко осягнути. Великоформатні фото ніби кличуть до свого простору і запрошують фізично відчути масштаби ландшафтів канадських прерій. Чорнополісне втілення долі — це ключова ідея КRAПNИ, якою пронизана уся серія робіт Лесі. Прогулянки босоніж — як це робили її предки, коли приїхали до Канади, — це як зв’язок із матір’ю, Батьківщиною та рідною землею; це свого роду метафора пам’яті.

Проект «КRAПNA: Я — земля» спонукає не забувати своє етнічне коріння і не втрачати власну ідентичність, культуру і традиції, попри глобалізаційні процеси сучасного суспільства та питання імміграції.

Вернісаж у Харкові  можна побачити до 2 вересня, а потім проект «КRAПNA: Я — земля» буде представлено  в Одесі, Львові та Києві.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: