Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КIНО

17 вересня, 2010 - 00:00
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ СЕРГІЯ ЛОЗНИЦІ «ЩАСТЯ МОЄ»

СОРОКАРІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ «МОЛОДОСТІ»

Ювілейний 40-й Київський Міжнародний фестиваль «Молодість» пройде за традицією в останній тиждень жовтня. Уперше врочисте відкриття його відбудеться в приміщенні Національного оперного театру ім. Т. Шевченка. Це буде 23 жовтня. Організатор церемонії — ТРК «Україна», який збирається також показати всій країні пряму трансляцію. На відкритті демонструватиметься фільм французького режисера Алена Моне «Картагена». У головних ролях чарівна Софі Марсо та неповторний Крістофер Ламбер, які, як і пан Депардьє стануть зоряними гостями фестивалю.

«Молодість», без огляду на свій солідний вік, хоч і набрала за минулі десятиліття ваги в очах світової кіно громадськості — це єдиний з фестивалів, що проводяться в Україні, який офіційно визнаний Усесвітньою Асоціацією кінопродюсерів (FIAPF), — але з колишнім юним завзяттям випускає на світову кіноорбіту нових зірок. Ті, у свою чергу, пам’ятаючи свій щасливий старт, приїжджають на фестиваль, щоб вже в позаконкурсних програмах представити свої нові картини, провести майстер-класи й знов скуштувати непередаваної атмосфери цього прекрасного фестивалю. Наприклад, одним з членів основного журі цього року стане володар Гран-прі «Молодості-2009» австрійський режисер Райнер Фріммель. Окрім нього до складу журі вже ввійшли відомий російський кінопродюсер Олена Яцура й не менш відомий український художник Олександр Ройтбурд.

У конкурсній програмі повнометражних фільмів — дебют нашого земляка Сергія Лозниці «Щастя моє», що вже зібрав цілий «сніп» нагород, безумовний успіх якого чомусь принципово не визнає рідне Міністерство культури й туризму. Щоправда, будучи співзасновниками «Молодості», підтримали фінансово й цього разу. І на тому спасибі. Окрім українського фільму в програмі шведсько-французький фільм «Звук шуму» Ола Сімонссона й Іганнеса Ст’ярне Нільссона, «Інше небо» Дмитра Мамулія (Росія), «Вуличні дні» Левана Когуашвілі (Грузія) й багато інших цікавих стрічок.

У конкурсі студентських картин теж бере участь українська робота — фільм «Перешкода» Максима Буйницького.

Премії буде вручено в таких номінаціях — Гран-прі «Скіфський олень» (10 тисяч доларів), найкращий повнометражний ігровий фільм, найкращий короткометражний фільм, найкращий студентський фільм — усе по 2 500 тисяч доларів; і приз найкращому акторові або актрисі — 1000 євро.

«Молодість», як і будь-який серйозний кінофорум, славиться своїми позаконкурсними програмами, які пройдуть на екранах київських кінотеатрів «Київ» — це традиційний фестивальний центр, «Жовтень» та ін. «20+20» — це найкраще, що було на конкурсних екранах фестивалю впродовж його історії. Тут стрічки Франсуа Озона й Валерія Тодоровського, Івана Миколайчука й Вілена Новака, Милчо Манчевського, Тома Тиквера та ін. Далі відзначу лише назву ретроспектив, а повний список шанувальники кіно можуть побачити на сайті фестивалю. Це — «Фестиваль фестивалів» і «Французьке кіно сьогодні», «Німецький бульвар» і «Нове російське кіно», «Східний експрес» і «Art-Life», «Сонячний зайчик» (гей-лесбі фільми) й «Скандинавська панорама», і ще добрячий десяток повноцінних, всіляких і цікавих програм.

В організації фестивалю, як і раніше, беруть дієву участь посольства багатьох іноземних держав, демонструючи тим самим престиж цього форуму, і культурні центри, фонд «Україна-3000», Національна спілка кінематографістів, Міністерство культури й туризму, а генеральним партнером уже не перший рік залишається доброчинний фонд «Нові традиції».

Отже, фестиваль «Молодість» і його команда, на чолі з генеральним директором Андрієм Халпахчі, запрошують усіх зацікавлених осіб з головою зануритися в прекрасний світ кіно з 23 по 31 жовтня. Київські кінозали чекають вас.

Світлана АГРЕСТ-КОРОТКОВА

КИТАЙ МАСОВО БУДУЄ КІНОТЕАТРИ ТА ПЛАНУЄ ЩОДО БОКС-ОФІСУ ПЕРЕГНАТИ США

У Китаї ударними темпами будуються нові кінотеатри — уряд поставив перед китайським кінематографом завдання в стислі терміни наздогнати і перегнати Голівуд, повідомляє OpenSpace із посиланням на газету The Guardian.

За вісім місяців 2010 року в Китаї вже побудовано стільки ж кінотеатрів, скільки за весь минулий рік. Будівництво кінотеатрів, за задумом китайського керівництва, має допомогти в боротьбі з піратськими DVD з фільмами, торгівля якими в Китаї ведеться практично безперешкодно.

Крім того, видана Держрадою КНР постанова встановлює пільги з банківських позик для вітчизняних кінокомпаній, а також у цілому визначає основні напрями реорганізації інфраструктури кіноіндустрії в країні, повідомляє www.newsru.com

Як розповів виданню директор кінокомпанії Beijing Forbidden City Film Company Цян Чжунюань, якщо раніше на випуск фільму витрачалося в середньому 4 — 5 млн. юанів (600 — 750 тисяч дол.), то тепер можна дозволити собі фільм із бюджетом 30 млн. (4,5 млн. дол.) або навіть 100 млн. юанів (15  млн. дол.).

Експерт у сфері економіки кіновиробництва Реймонд Чжоу вважає, що вже найближчим часом Китай за касовими зборами наздожене і пережене Америку. За даними Чжоу, з 2004 року бокс-офіс США виріс на 6%, тоді як китайський бокс-офіс збільшився вчетверо. «Враховуючи ці цифри, немає нічого неможливого в тому, що в не дуже віддаленому майбутньому Китай купить яку-небудь голівудську студію», — зауважив Чжоу.

Газета: 
Рубрика: