Лондонський психотерапевт Берні Вудер розробив оригінальну методику для лікування різних емоційних проблем — він рекомендує своїм пацієнтам дивитися художні фільми. Вудер працює за цією методикою вже понад десять років.
Проте лише зараз терапевтичний метод Вудера, що колись відкидався як єресь, проникає в мейнстрим психологічного консультування. Три роки тому він розпочав навчати психотерапевтів у Guy’s Hospital у Лондоні, а минулого року Королівський коледж психіатрії назвав його методику «хорошою підмогою» в психологічному консультуванні.
Будучи з дитинства кіноманом, Вудер тільки 15 років тому зумів вдало поєднати професію та захоплення. Тоді під час сеансу психотерапії він згадав фільм, у якому були відображені ті заплутані емоції, які ніяк не могла сформулювати його клієнтка. Жінка пережила зраду партнера. Поки вона говорила, лікар зрозумів, що згадує сцену з фільму «В порту». У цій сцені герой Марлона Брандо виявляє, що його рідний брат, який був для нього кумиром, не такий чесний, як він вважав. У цей момент на його обличчі відбивається весь той біль, який відчувала клієнтка. Так лікар задумався про терапію за допомогою кіно, пише news.ru.
«ГОРБАТА ГОРА» — ХІТ КІНОТЕРАПІЇ
Останніми тижнями фільм «Горбата гора» крім того, що виграв три «Оскари», став ще й хітом у терапевтичній практиці Вудера. Деякі його клієнтки говорять, що цей фільм допоміг їм зрозуміти, що їхні розчарування в житті пов’язані з тим, що вони ніколи не відчували такого ступеня любові та близькості, які в цьому фільмі виникають між двома ковбоями, пише The Independent. За сюжетом фільму влітку 1963 року доля зводить разом двох 19- річних пастухів овець — Енніса (Хіт Леджер) і Джека (Джейк Джілленхолл). Молоді ковбої закохуються один в одного, проте не наважуються відкрито проявляти свої почуття. Обидва одружуються, заводять дітей і намагаються вести нормальне життя, проте щастя це їм не приносить.
Фільм також може сприяти успішній комунікації між ворогуючими партнерами. 48-річна Наталія Джозеф звернулася до Вудера по допомогу, оскільки її шлюб почав тріщати. Це було спричинене її тривогами, пов’язаними з першою дружиною її чоловіка, яка чотири роки тому померла від раку грудей. Клієнтка переживала, що не зможе відповідати її образу. Крім того, в неї були не кращі взаємини зі свекрухою, якій невістка не дуже подобалася. Вона намагалася пояснити це чоловіку, але він не хотів нічого чути.
Вудер порекомендував жінці подивитися фільм 1940 року «Ребекка», в якому другу місіс Де Вінтер змушують переживати почуття власної неповноцінності щодо померлої дружини її чоловіка Ребекки. Лікар порадив їй подивитися фільм разом із чоловіком, звертаючи його увагу на сцени, які їй здаються важливими. Після того, як чоловік жінки побачив збоку поведінку місіс Денверс, він став помічати, що робить його мати, щоб її принизити.
ПРОБЛЕМИ ТА ЇХНЄ ВИРІШЕННЯ ЗА ЛІКАРЕМ ВУДЕРОМ
1. Недостатня сила волі.
Рекомендовані фільми: «Залізна воля», «Рокі», «Лоуренс Аравійський».
Як говорить лікар, фільм «Залізна воля» базується на реальній історії й розповідає про тверду рішучість. Тріумф цього хлопчика не може не спонукати до дій. Таким же характеристикам відповідають «Рокі» і «Лоуренс Аравійський».
2. Горе, втрата близької людини, розбите серце
Рекомендовані фільми: «Вірно, шалено, глибоко», «Привид», «Великі надії».
Фільми «Вірно, шалено, глибоко» і «Привид» розказують про почуття людини, яка залишається жити. У фільмі «Великі надії» в образі міс Хевішем показано, що буває, якщо з горем не справитися.
3. Борги
Рекомендовані фільми: «Прорва».
Лікар рекомендує посміятися над цим фільмом, щоб побачити смішні сторони вашої ситуації. Після цього ви знайдете в собі більше сили, щоб вийти з неї, обіцяє психотерапевт.
4. Невпевненість
Рекомендовані фільми: «Ширлі Валентайн», «Весілля Мюрієль».
Як говорить Вудер, у першому фільмі є чудовий момент, коли Ширлі соромиться своїх післяпологових розтяжок, а її грецький коханець Костас цілує кожну з них і говорить, що це вони роблять її справжньою жінкою. Психотерапевт неодноразово використовував цей фільм для допомоги немолодим жінкам, і він допомагав їм знайти нову перспективу в розумінні краси.
5. Нудьга
Рекомендовані фільми: «Виховання Рити»
Подивившись цей фільм, одна з клієнток навіть подала заяву про звільнення з остогидлої роботи. Він допомагає розширити горизонти.
6. Криза у взаєминах
Рекомендовані фільми: «Перед світанком», «Перед заходом сонця».
«Обидва ці фільми — справжня знахідка для тих, хто шукає сенс у взаєминах, — говорить лікар. — Використайте їх, щоб викликати дискусію про те, що важливо для вас у взаєминах».
7. Позашлюбні зв’язки
Рекомендовані фільми: «Мости округу Медісон»
Людині, яка розмірковує, покинути їй сім’ю чи покинути коханку/коханця, допоможе цей фільм, де порушуються всі ці питання любові та вірності.