Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Київський Висоцький

8 квітня, 2006 - 00:00
ВИСТАВКА ДЛЯ МОЛОДІ — КРОК УПЕРЕД ДЛЯ РОЗВИТКУ ЇХНІХ ЦІННОСТЕЙ ТА КУЛЬТУРИ / В ЕКСПОЗИЦІЇ — ШКІРЯНИЙ ПЛАЩ І КАПЕЛЮХ ВИСОЦЬКОГО, В ЯКИХ ВІН ЗНІМАВСЯ В РОЛІ ГЛІБА ЖЕГЛОВА

Місце зустрічі з видатним поетом, музикантом, актором і автором сотень пісень на власні вірші Володимиром Висоцьким призначено в київському Музеї однієї вулиці. Там відбувається виставка, на якій уперше представлено документи та фотографії, що розповідають про найближчих родичів поета, їхнє київське коріння й невідомі досі фотознімки з його концертів в Україні.

Перша частина виставки складається з документів і фотографій, зібраних у різних людей, в основному в Києві. Вперше глядачу представлено документи його діда Вольфа Висоцького та брата діда Леона Висоцького, які жили та будували свою кар’єру в українській столиці. Як оповідають документи, Вольф Висоцький організував кустарну майстерню з виробництва театрального гриму, а його брат Леон став фундатором київського заводу «Хімефір», організувавши виробництво складних ефірів, і винайшов кіноклей для склеювання стрічок при розриві плівки й монтажу фільмів. Завершує цю частину виставки документально-репортажна зйомка сумського фотографа Юрія Хвастунова з гастролей Висоцького в Сумах у квітні 1978 року. Адже в пресі було опубліковано лише три-чотири знімка цього фотографа, кілька фотографій виставлялися на фотовиставках, а решта величезного фотоархіву не публікувалася.

Друга частина розкриває глядачам Висоцького-режисера та Висоцького-актора. В експозиції — монтажні листи, фотографії, книжки, афіші, яких зараз практично не збереглося, ескізи костюмів, кадри, які не ввійшли в екранні версії фільмів. Зокрема епізоди, що не ввійшли у фільм «Місце зустрічі змінити не можна», свідчать, що спочатку Гліб Жеглов був із вусами. А центральне місце, звичайно ж, відведене знаменитому шкіряному плащу та капелюху, в яких Висоцький грав роль капітана Жеглова. Третя, заключна, частина виставки складається з експозиції платiвок Висоцького, які випускалися в різні роки. А для поціновувачів творчості Володимира Висоцького його двоюрідна сестра представила свою книжку спогадів «Мой брат Высоцкий. У истоков». Познайомитися з експозицією в Музеї однієї вулиці можна до 10 травня.

Юлія КАЦУН, «День», Фото Руслана КАНЮКИ
Газета: 
Рубрика: