Вечір зірок відбудеться вже вшосте — музиканти з різних континентів приїздять до нашої країни, аби подарувати свою майстерність і допомогти зібрати кошти на медичне обладнання для місцевих лікарень. Як розповіли «Дню» організатори акції, у програмі, яку буде представлено в Харківській опері, прозвучать шедеври класичної музики. Так, слухачі почують унікальні інструменти — альпійський ріг та 322-річну віолончель, яку створив італійський майстер Маттео Гоффріллер.
— Цей міжнародний проект популяризує класичну музику і знайомить дітей та підлітків з видатними творами (до речі, більшість місць у залі надається безплатно дітям з інтернатів та дитячих будинків, а також із незаможних та багатодітних родин. За шість років у нас з’явилося багато партнерів, в яких є свої підшефні дитячі будинки, інтернати — для них організовують транспорт, — розповіла Олена ЄРЬОМІНА. — Деякі діти приїжджають на «Класичну феєрію» не вперше і вже знають, які інструменти грають, пам’ятають назви творів, починають розумітися на класичній музиці. Знайомити дітей з класикою — одна з цілей нашого проекту. Виручка від продажу 40% місць надходить до Благодійного фонду «Турбота» для придбання медичного обладнання. Його передають до дитячих медустанов або до дитячих відділень харківських лікарень. Раніше допомогу отримували: онкологічне відділення Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1; дитяче кардіохірургічне відділення Львівської обласної клінічної лікарні; кардіохірургічне відділення Інституту загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева та неврологічне відділення Харківської обласної дитячої клінічної лікарні. Цьогоріч допомогу отримає дитяча операційна Харківського обласного клінічного центру урології та нефрології ім. В.І. Шаповала.
За словами одного з творців «Класичної феєрії», альтиста і заступника директора Молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський» Олександра Дворніченка, «взяти участь у такому незвичайному проекті погоджуються багато світових зірок».
Цьогоріч до Харкова приїдуть:
• Ласзло Феньйо (Німеччина) — один із найкращих віолончелістів світу, лауреат багатьох відомих конкурсів, професор, викладач Вищої школи музики в Кельні, який гастролює по всьому світу. Він гратиме на унікальній віолончелі, створеній 1695 р. одним із найвідоміших майстрів струнних інструментів, венеціанцем Маттео Гоффріллером.
• Аркадій Шилклопер (Німеччина) — відомий валторніст, композитор та аранжувальник. Зазвичай грає джаз, але віддає належне і класичній музиці. До Харкова він привезе альпійський ріг — унікальний інструмент, який чимось нагадує карпатську трембіту. Ріг виготовляється з ідеального прямого стовбура ялиці. Спочатку народний інструмент поступово став частиною класичної музики — для нього писали, наприклад, Леопольд Моцарт і Ференц Фаркаш.
• Данило Австріх (Німеччина) — відомий скрипаль, грає у квартеті «Мікеланджело», викладач Вищої школи музики в Кельні.
• Сергій Дворніченко (США) — кларнетист, лауреат багатьох конкурсів у США та Європі. Один із чотирьох українців, які закінчили Єльський університет на бюджетній основі. Він виступає як соліст та в оркестрах, викладає.
• Теодор Кучар (США) — відомий диригент, який народився в Америці, але має українське коріння (його батьки стояли біля витоків української діаспори у США). Нині маестро вважається одним із найкращих диригентів сучасності. Він також викладає і грає на альті.